Čína oznámila 30 nových případů nákazy, velkoměsto Charbin zpřísňuje karanténu

Pevninská Čína v úterý zaznamenala 30 nových případů nákazy koronavirem, což je o takřka dvacet více než o den dříve. Stejně jako v pondělí, tak ani v úterý není evidováno žádné úmrtí na komplikace související s nemocí covid-19.

Přidejte svůj názor

Čína, Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

S odkazem na čínskou zdravotní komisi o tom dnes informovala agentura Reuters.

Z nově hlášených případů infekce připadá 23 na nákazu, kterou lidé do Číny zavlekli ze zahraničí. V pondělí byla importovaná nákaza potvrzena u čtyřech lidí.

Čína dále zaznamenala koronavirus u 42 lidí, kteří nevykazují symptomy nemoci covid-19. O den dříve byl tento údaj o pět lidí nižší. V pevninské Číně, do níž se nepočítá Hongkong a Macao, se dosud nakazilo koronavirem 82.788 lidí, z nichž 4632 zemřelo.

Desetimilionové město Charbin, který je střediskem provincie Chej-lung-ťiang, ohlásil nová ochranná opatření. Do města nesmí nikdo, kdo tam nemá bydliště. Ti, kteří tam přijeli z jiných částí Číny nebo z míst s vysokým výskytem koronaviru, musí do izolace. Provincie chce podle médií najít osoby, které přicestovaly z Ruska, s nímž provincie sdílí hranici. "Všechny potvrzené případy stejně jako ty, u nichž je podezření na nákazu, a lidé, kteří byli v kontaktu s lidmi bez příznaků, by měli být umístěni do karantény a otestováni," oznámilo vedení města.

Do Charbinu existuje letecké spojení s Ruskem, město už dříve vyhlásilo 28denní karanténu pro všechny, kdo přicestují z ciziny. V úterý úřady ohlásily sedm nových případů nákazy, takže celkově se ve městě potvrdilo 52 infikovaných. Tři z infikovaných přicestovali z Ruska. Na pozorování je 1400 lidí se symptomy onemocnění.

Mnoho případů se navíc soustřeďuje kolem 87letého muže. Od 2. dubna pobýval ve dvou nemocnicích a hospitalizován byl čtyři dny po návštěvě u syna, kde byli i synovi přátelé. U dvou z nich se později prokázala nákaza. Do úterka se u lidí, s nimiž byl starý muž v kontaktu, nákaza potvrdila v 78 případech. Jde hlavně o příbuzné, nemocniční pacienty, jejich rodiny i lékaře a ošetřovatelky, tvrdí zástupci místního zdravotnictví.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hrozba je reálnější, než si uvědomujeme. Profesor varuje před Íránem a KLDR

25.05.2020 00:01 NÁZOR - Dne 7. ledna 2020 zaútočil Írán balistickými raketami na americké základny v Iráku,…

Čína čelí své nejhorší noční můře. Buď nakrmí obyvatelstvo, nebo si…

24.05.2020 17:19 Čína nyní čelí dilematu mezi snahou zachránit vlastní ekonomiku vymáháním půjček od svých partnerů…

Policie v Hongkongu použila proti demonstrantům slzný plyn

24.05.2020 12:30 Aktualizováno Policie v Hongkongu použila slzný plyn k rozehnání dnešní demonstrace proti zákonu o národní…

Čína: Koronavirus kompenzovat nebudeme, jsme na prahu studené války

24.05.2020 12:02 Aktualizováno Ten, kdo požaduje od Číny kompenzaci za epidemii koronaviru, je snílek. Řekl to dnes čínský ministr…

Související:

Právě se děje

Další zprávy