Čína zpřísnila podmínky pro vstup do země, týká se to i Česka

Čína zakázala vstup do země návštěvníkům z Británie, Belgie a Filipín kvůli zasažení těchto států epidemií nemoci covid-19. Cestující z řady dalších zemí, včetně USA, Francie, Německa či České republiky, budou nově potřebovat při vstupu do Číny kromě potvrzení o negativním RT-PCR testu na koronavirus také potvrzení o negativním testu na sérové ​​protilátky IgM. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Čína, ilustrační fotografie
doporučujeme

Agentura uvedla, že jde o jedna z nejpřísnějších cestovních opatření, která nějaká světová země přijala. Z Británie, Belgie a Filipín do Číny nesmí přijet ani lidé s platnými vízy a povolením k pobytu. Jedinou výjimku tvoří čínští státní příslušníci, kteří se chtějí vrátit do vlasti.

Británie má ze všech evropských států nejvyšší počet úmrtí na nemoc covid-19 od začátku epidemie - 47.832 a denně tam přibývá více než 20.000 nakažených. V Anglii ode dneška platí měsíční plošná uzávěra; lidé smějí vycházet ven jen v nutných případech, fungují pouze nezbytné služby.

Belgie, kde žije asi 11,5 milionu lidí, má podle Reuters nyní nejvyšší počet nově potvrzených infekcí na obyvatele. V posledním týdnu tam nakažených přibývalo denně v průměru více než 15.500.

Filipíny registrují druhý nejvyšší počet infekcí virem SARS-CoV-2 a úmrtí s covidem v jihovýchodní Asii (389.725 nákaz a 7409 úmrtí); hůř je na tom v regionu již jen Indonésie (425.796 nákaz a 14.348 úmrtí). Indonésie je ale více než dvakrát lidnatější než Filipíny.

Cestující z dalších zemí, jako jsou Spojené státy, Francie, Německo, Thajsko či Česká republika, budou muset od 6. listopadu při vstupu do pevninské Číny předložit negativní test na přítomnost koronaviru v těle a také na protilátky. Ten musí být proveden nejpozději 48 hodin před nástupem do letadla. Pokud návštěvník cestuje přes třetí zemi, musí tyto testy v tranzitní zemi absolvovat znovu.

Obchodní komora Evropské unie v Číně uvedla, že nevidí důvod, proč by se měl dosavadní systém měnit. "Bohužel, tyto změny de facto znamenají zákaz, aby se kdokoli vrátil ke svému životu, práci a rodině v Číně," napsala obchodní komora EU. Zároveň upozornila, že testy na protilátky nejsou v mnoha zemích široce dostupné.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Británie zvažuje stažení soudců z Hongkongu. Čína porušuje mezinárodní…

24.11.2020 14:51 Britský ministr zahraničí Dominic Raab uvedl, že Británie zvažuje stažení svých soudců z…

Papež František poprvé připustil, že dochází k perzekuci Ujgurů. Čína se…

24.11.2020 13:36 Papež František poprvé připustil, že dochází k perzekuci ujgurské menšiny v Číně. Ve své nové knize…

Australští vědci se obávají o budoucnost ptakopyska, má být zařazen mezi…

24.11.2020 08:20 Australští vědci se obávají o budoucnost ptakopyska podivného, malého obojživelného savce, jenž…

Tálibán začal používat ke svým útokům bezpilotní prostředky, varuje…

23.11.2020 16:36 Povstalecká organizace Tálibán začala při svých útocích v Afghánistánu používat bezpilotní letouny.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama