Čína zpřísnila podmínky pro vstup do země, týká se to i Česka

Čína zakázala vstup do země návštěvníkům z Británie, Belgie a Filipín kvůli zasažení těchto států epidemií nemoci covid-19. Cestující z řady dalších zemí, včetně USA, Francie, Německa či České republiky, budou nově potřebovat při vstupu do Číny kromě potvrzení o negativním RT-PCR testu na koronavirus také potvrzení o negativním testu na sérové ​​protilátky IgM. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Čína, ilustrační fotografie
doporučujeme

Agentura uvedla, že jde o jedna z nejpřísnějších cestovních opatření, která nějaká světová země přijala. Z Británie, Belgie a Filipín do Číny nesmí přijet ani lidé s platnými vízy a povolením k pobytu. Jedinou výjimku tvoří čínští státní příslušníci, kteří se chtějí vrátit do vlasti.

Británie má ze všech evropských států nejvyšší počet úmrtí na nemoc covid-19 od začátku epidemie - 47.832 a denně tam přibývá více než 20.000 nakažených. V Anglii ode dneška platí měsíční plošná uzávěra; lidé smějí vycházet ven jen v nutných případech, fungují pouze nezbytné služby.

Belgie, kde žije asi 11,5 milionu lidí, má podle Reuters nyní nejvyšší počet nově potvrzených infekcí na obyvatele. V posledním týdnu tam nakažených přibývalo denně v průměru více než 15.500.

Filipíny registrují druhý nejvyšší počet infekcí virem SARS-CoV-2 a úmrtí s covidem v jihovýchodní Asii (389.725 nákaz a 7409 úmrtí); hůř je na tom v regionu již jen Indonésie (425.796 nákaz a 14.348 úmrtí). Indonésie je ale více než dvakrát lidnatější než Filipíny.

Cestující z dalších zemí, jako jsou Spojené státy, Francie, Německo, Thajsko či Česká republika, budou muset od 6. listopadu při vstupu do pevninské Číny předložit negativní test na přítomnost koronaviru v těle a také na protilátky. Ten musí být proveden nejpozději 48 hodin před nástupem do letadla. Pokud návštěvník cestuje přes třetí zemi, musí tyto testy v tranzitní zemi absolvovat znovu.

Obchodní komora Evropské unie v Číně uvedla, že nevidí důvod, proč by se měl dosavadní systém měnit. "Bohužel, tyto změny de facto znamenají zákaz, aby se kdokoli vrátil ke svému životu, práci a rodině v Číně," napsala obchodní komora EU. Zároveň upozornila, že testy na protilátky nejsou v mnoha zemích široce dostupné.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prokuratura žádá ICC o vyšetřování filipínské války proti drogám. Duterte…

16.06.2021 14:07 Filipínský prezident Rodrigo Duterte nikdy nebude spolupracovat s případným vyšetřováním…

Čína přiznala problém v jaderné elektrárně. Radiace je prý v normě

16.06.2021 12:08 Čína dnes potvrdila poškození palivových tyčí v jaderné elektrárně Tchaj-šan na jihovýchodě země.…

Na olympiádě v Tokiu by mohli být v hledišti diváci

16.06.2021 10:36 Při olympijských soutěžích v Tokiu by mohlo být v hledišti až 10.000 diváků. Japonská vládní…

V Indii přibylo 62.224 nákaz koronavirem, v Brazílii 80.609

16.06.2021 08:22 V Indii pokračuje pokles denních počtů koronavirových infekcí; za posledních 24 hodin jich v této…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama