Čínský prezident Si Ťin-pching přijel do ohniska koronaviru

Čínský prezident Si Ťin-pching dnes navštívil Wu-chan. Je to jeho první návštěva místa, odkud se loni v prosinci začal šířit nový koronavirus, který dosud zabil na celém světě až 4000 lidí. Prezident chce podle agentury Reuters svou návštěvou dát najevo, že opatření, jež Peking zavedl proti šíření viru, byla účinná. Čínská burza na Siovu návštěvu zareagovala okamžitě oživením.

Čínský prezident Si Ťin-pching
doporučujeme

V Číně se nakazilo od konce loňského roku přes 80.000 lidí a více než 3100 zemřelo. Už několik dní se ale šíření viru zpomaluje a denní nárůst nových případů je stále mírnější. Čísla ale naopak stoupají jinde ve světě, nejvíce v Itálii, Jižní Koreji a Íránu.

Nejpostiženějším místem je čínská provincie Chu-pej a její středisko Wu-chan. "Je zřejmé, že Si nemohl Wu-chan navštívit dříve. Riziko, že by se mohl nakazit, bylo příliš vysoké. Teď tam přijel sklidit úrodu. Jeho přítomnost dává komunistické straně možnost brzy ohlásit vítězství nad virem," citovala agentura Reuters profesora univerzity v Pekingu Čang Minga.

Prezident ve Wu-chanu hodlá podle agentury AP vyjádřit vděk zdravotníkům, vojákům, policistům, zaměstnancům města i dobrovolníkům, stejně tak jako obyvatelům a pacientům, uvedla k Siově návštěvě čínská agentura Nová Čína.

zdroj: YouTube

Na Čínu se v počátcích snesla kritika za zatajování informací a zlehčování možného rizika. Země ale zavedla drakonická opatření v podobě uzávěry jedenáctimilionového Wu-chanu i celé provincie Chu-pej a podařilo se jí šíření koronaviru omezit.

Úřady v Chu-peji se nyní chystají uvolnit omezení a povolit cestovat lidem z méně postižených oblastí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Naděje na mír je u konce? Analytik popsal, co se děje na Korejském…

27.09.2020 00:01 NÁZOR - Zdálo se, že vztahy mezi dvěma korejskými státy se letos již nemohou zhoršit, uvádí Daniel…

Indie poskytne své kapacity na výrobu vakcín celému lidstvu

26.09.2020 20:39 Aktualizováno Kapacity na výrobu vakcín v Indii budou v boji proti pandemii covidu-19 využity k pomoci celému…

Při požáru v budově Huawei na jihu Číny zemřeli tři lidé

25.09.2020 20:48 Tři mrtví byli dnes nalezeni po požáru ve velkoměstě Tung-kuan na jihu Číny. Oheň vypukl v zařízení…

Nezvěstný čínský aktivista se po sedmi měsících zřejmě našel, je pod…

25.09.2020 12:29 Po sedmi měsících byl zřejmě nalezen čínský právník a aktivista Čchen Čchiou-š'. Nezvěstný byl od…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama