Covid-19: V Austrálii přibývá nakažených i obětí, Nový Zéland uzavře největší město

Austrálie dnes dorovnala rekordní denní přírůstek 19 úmrtí v souvislosti s covidem-19, který tamní úřady ohlásily v pondělí. Všechny zemřelé eviduje stát Viktorie, který je ohniskem epidemie. Počet nakažených v porovnání s předchozím dnem vzrostl jen nepatrně, Australané proto doufají, že se šíření infekce podařilo stabilizovat, píše agentura Reuters.

Covid-19, ilustrační foto
doporučujeme

Viktorie za posledních 24 hodin zaznamenala dalších 331 nakažených, o den dříve ohlásila 322 infekcí. Dosud nejvyšší denní přírůstek stát zaregistroval minulou středu, kdy se nákaza potvrdila u 725 lidí. Předtím infekcí ubývalo i díky spuštění přísné karantény v hlavním městě státu Melbourne.

V Austrálii se celkem od propuknutí epidemie prokázalo přes 22.000 případů nákazy, s covidem-19 zemřelo 332 lidí. Mimo dva nejlidnatější státy Viktorie a Nový Jižní Wales se přenos nákazy podařilo v podstatě vymýtit, píše Reuters.

Úřady řídce obydleného Severního území dnes oznámily, že za své hranice nepustí bez karantény obyvatele ze zasažených oblastí po dalších nejméně 18 měsíců. Podle tamního premiéra Michaela Gunnera je takový odhad navíc "střízlivý".

V současnosti platí, že lidé cestující ze Sydney a Viktorie si musí na vlastní náklady po příjezdu zařídit dvoutýdenní izolaci. Seznam oblastí, pro která platí tato omezení, se však pravděpodobně ještě rozšíří, uvedl Gunner.

Nový Zéland dnes po více než třech měsících potvrdil nové případy domácího přenosu nákazy. Od středečního poledne proto na tři dny uzavře Auckland. Premiérka Jacinda Ardernová ujistila, že jde "preventivní" opatření. Lidé by měli raději zůstat doma a nechodit do práce či do školy. Omezena jsou také setkání více než 10 lidí.

zdroj: YouTube

V zemi se po 102 dnech bez domácího přenosu nákazy infikovali koronavirem čtyři lidé, členové jedné rodiny v Aucklandu. Žádný z nově nakažených necestoval mimo zemi.

Ardernová zároveň oznámila že od středy do pátku budou platit přísnější pravidla i pro zbytek země, podle kterých lidé musí dodržovat nařízení o společenského odstupu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tchaj-wan je kvůli čínským letounům opět v pohotovosti

19.09.2020 10:19 Tchaj-wan dnes druhý den po sobě vyslal do vzduchu své stíhačky, když se k jeho území znovu…

Země na jižní polokouli hlásí rekordně nízký počet případů chřipky

18.09.2020 22:20 Země na jižní polokouli zaznamenaly v době karanténních opatření proti nemoci covid-19 rekordně…

Indie hlásí přes 96.000 nových případů koronaviru

18.09.2020 08:22 V uplynulých 24 hodinách v Indii přibylo 96.424 nových případů nákazy koronavirem, čímž tam celkový…

Čína se podle americké diplomacie chová po světě jako násilník

17.09.2020 17:45 Čína se v poslední době po celém světě nechová jako zodpovědný globální aktér, ale spíše jako…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama