Jedna rodina spustila lavinu. V Austrálii s ní spojují 90 % nových případů nákazy

Victoria je jeden ze šesti spolkových států Austrálie, hlavním a také největším městem je Melbourne. V současné době jde o nejvíce zasaženou část Austrálie koronavirem. Mezi zavedená opatření patří i povinná karanténa pro všechny občany, kteří se vrátí z ciziny. Právě hotelovou karanténu spojilo tamní ministerstvo zdravotnictví s 99 % pozitivními případy covid-19.

Covid-19, ilustrační foto
doporučujeme

Austrálie informovala o 226 nových případech covid-19, včetně 17 úmrtí. V zemi je 23 773 pozitivních případů a doposud zemřelo 438 lidí. Téměř všechny nové případy covid-19 byly hlášeny ve spolkovém státě Victoria.

Epidemiolog Charles Alpren z ministerstva zdravotnictví a humanitárních služeb ve svém prohlášení uvedl, že 90 % současných případů ve Victorii pochází od čtyřčlenné rodiny, která se vrátila do Austrálie v květnu a byla ubytována v Melbourne v hotelu Rydges. „Zatímco ostatní případy pravděpodobně pocházejí z hotelu Stamford Plaza,“ řekl Alpren.

Čtyřčlenná rodina se vrátila do Austrálie 9. května. Všichni členové rodiny vykazovali příznaky onemocnění covid-19 a o týden později se u nich nákaza potvrdila. V tento den byla celá rodina přemístěna do karantény v hotelu Rydges na Swanston Street v Melbourne. Deset dní poté byla nákaza prokázána u tří zaměstnanců hotelu a počet pozitivních lidí na covid-19 vzrostl na 17. Podle slov Alprena se prokázala spojitost těchto infekcí s rodinou.

Alpren uvedl, že 3 183 pozitivních případů za poslední měsíc bylo spojeno s hotelem Rydges a další s hotelem Stamford Plaza, kde se 1. června objevil muž s příznaky. „Dospěl jsem k závěru, že 99 % současných pozitivních případů covid-19 pochází z těchto hotelů,“ řekl Alpren podle deníku Guardian.

Epidemiolog poznamenal, že ačkoliv nemůže být úplně přesný, pokud jde o počet nebo poměr z každého ohniska, domnívá se, že 90 % případů ve Victorii lze vystopovat do hotelu Rydges.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Hongkongu byl zadržen aktivista Joshua Wong, zahalili si obličej na…

24.09.2020 14:39 Hongkongská police dnes zadržela známého prodemokratického aktivistu Joshuu Wonga. Podle informací…

AFP: Jak se mladý australský student stal terčem hněvu Číny

24.09.2020 07:52 Mladý australský student, který nemá mnoho příznivců na sociálních sítích a nikdy nebyl v Číně, se…

KLDR popravila jihokorejského úředníka, který byl služebně na moři. Tělo…

24.09.2020 07:24 Severní Korea zastřelila jihokorejského úředníka, který začátkem tohoto týdne zmizel při plnění…

Na pobřeží Tasmánie uvázly stovky kulohlavců, většina zahynula

23.09.2020 12:36 Většina ze zhruba 500 kulohlavců, kteří uvázli na západním pobřeží australského ostrova Tasmánie,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama