Dívka přežila již tři operace nádoru v mozku. V rodině mají neobvyklý syndrom

Amelie „Milli“ Lucasová je třináctiletá dívenka z Austrálie, které byl v roce 2016 diagnostikován nádor v mozku. Po několika chemoterapiích se zdálo, že má dívka vyhráno, ale rakovina se v roce 2019 vrátila s mnohem větší razancí a lékaři předpokládali, že brzy zemře. Experimentální operace však dívce zachránila život, lékaři dívku označovali za „zázračné dítě“, rakovina se však vrátila znovu v dubnu letošního roku.

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Australské dívce bylo devět let, když lékaři našli na jejím mozku glioblastom, který je nejčastějším a nejagresivnějším primárním mozkovým nádorem. Podstoupila několik chemoterapií společně s radioterapiemi a zdálo se, že rakovina ustoupila. V květnu roku 2019 se glioblastom objevil znovu a lékaři odmítli dívku operovat, protože se nacházel ve vysoce rizikové zóně.

Přední neurochirurg Charlie Teo, který působí v Sydney, se však složitosti operace nezalekl a uvolil se Milli operovat. Rodina potřebovala na operaci 170 000 amerických dolarů, ale díky velkorysosti přátel a mnoha lidí se podařilo potřebné peníze na operaci získat a Milli mohla být operována. Lékař odstranil 98 % rakoviny, zbývající dvě procenta operovali v Německu.

V dubnu letošního roku se rakovina opět vrátila. „Milli je v současné době v Sydney s Charliem. V pondělí podstoupila operaci a rakovina byla odstraněna,“ uvedla rodina ve svém prohlášení podle serveru news.com.au. Rodina trpí syndromem Li-Fraumeni spojeným s obecně zvýšenou predispozicí vzniku nádorového onemocnění.

V roce 2016 byl nádor v mozku diagnostikován i u Miliiny starší sestry. Rakovina byla diagnostikována i u její matky, babička společně se strýcem a bratrancem na rakovinu zemřeli. „Žádáme vás, abyste na ní mysleli a jakmile to bude možné, poskytneme další aktualizace,“ píše rodina. 

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Před konzulátem v Afghánistánu nastala tlačenice, ušlapáno 15 lidí

21.10.2020 10:52 Aktualizováno Nejméně 15 Afghánců přišlo na východě Afghánistánu o život v tlačenici při čekání na možnost…

Čína považuje přijetí šéfa tibetského exilu v USA za vměšování

20.10.2020 14:15 Čínské ministerstvo zahraničí dnes vyzvalo Spojené státy, aby přestaly zasahovat do čínských…

Úřady v Austrálii nařídily evakuovat loď, polovina posádky má koronavirus

20.10.2020 10:53 Australské úřady u západního pobřeží evakuovaly posádku z lodě s dobytkem, protože asi u poloviny z…

V Indii vyvstal nový problém: Města zahalil smog, ten urychluje šíření…

20.10.2020 09:47 Indie dnes ohlásila nejnižší denní nárůst případů koronaviru a úmrtí s covidem-19 za poslední tři…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama