Emirates začaly zaměstnancům nabízet očkování

Dubajská letecká společnost Emirates dnes začala svým zaměstnancům nabízet očkování. Přednost mají piloti, letušky, stevardi a další provozní personál, uvedla dnes agentura Reuters. V Singapuru pak začalo hromadné očkování zaměstnanců letecké a námořní dopravy, informoval zpravodajský server Channel NewsAsia (CNA).

airbus
doporučujeme

Státní letecká společnost Emirates nabízí vakcínu od společností Pfizer a BioNTech a také čínský přípravek od společnosti Sinopharm. Obě vakcíny jsou už ve Spojených arabským emirátech dostupné veřejnosti, zatím jen pro vybrané skupiny obyvatel.

Mateřská firma Emirates Group, pro níž po celém světě pracuje na 80.000 lidí, nabízí očkování všem zaměstnancům v emirátech. Celosvětové očkování je podle ní nezbytné pro oživení odvětví letecké dopravy.

Plošné očkování zaměstnanců letecké a námořní dopravy dnes začalo v Singapuru. V uvedených sektorech tam pracuje kolem 37.000 lidí, z nichž 13.000 má být očkováno tento týden. Co se týče leteckého odvětví, přednost má kolem 20.000 lidí, kteří přicházejí do styku s pasažéry ze zemí rizikových z hlediska nákazy, uvedl singapurský úřad pro civilní letectví.

Letecké společnosti Emirates a Singapore Airlines nemají domácí trh, na němž by si mohly kompenzovat ztráty vzniklé kvůli uzavírání hranic, připomíná agentura Reuters.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dalajlama dostal první dávku očkování proti koronaviru

06.03.2021 10:50 Tibetský náboženský vůdce dalajlama dnes dostal první dávku očkování proti koronaviru.…

Nový Zéland zasáhla tři zemětřesení, hrozí tsunami

04.03.2021 21:50 Aktualizováno Nový Zéland dnes zasáhlo již třetí zemětřesení, úřady varují před tsunami a nařídily evakuaci…

Po středečním brutálním zásahu policie v Barmě pokračují protesty

04.03.2021 10:03 Barmská policie dnes zasáhla slzným plynem proti demonstrantům, kteří se shromáždili v největším…

Při protestech v Barmě dnes zemřelo 38 lidí. Zatýkají se novináři, mezi…

03.03.2021 19:57 Na několika místech Barmy při dnešních protestech proti únorovému vojenskému puči zemřelo 38 lidí.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama