Epidemie Covid-19 v Asii na ústupu? Jižní Korea poprvé hlásí více uzdravených než nově nakažených

Jižní Korea oznámila, že vůbec poprvé od začátku šíření koronaviru na začátku ledna zaznamenala více uzdravených než nově nakažených. Jihokorejské Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (KCDC) dnes uvedlo, že zaznamenalo 110 nových případů nákazy koronavirem, což je o čtyři méně než hlásilo ve čtvrtek.

Ilustrační foto
doporučujeme

Celkový počet nakažených tak v zemi stoupl na 7979. Zároveň však bylo podle pátečního sdělení jihokorejských úřadů dalších 177 uzdravených pacientů propuštěno z nemocnice, informuje Reuters.

Jižní Korea, je považována za druhou koronavirem nejpostiženější zemi v Asii. Je to však vůbec poprvé, od prvního potvrzeného případů nákazy v zemi 20. ledna, co počet uzdravených za den přesáhl počet nově nakažených.

Jihokorejské úřady nicméně vyzvaly k opatrnosti, jelikož se nové shluky nákazy objevily u zaměstnanců call centra v Soulu a na úřadě ve městě Sedžong.

Ze 110 nových případů bylo 61 hlášeno z nejpostiženějšího jihovýchodního města Tegu, 17 bylo zaznamenáno v Sedžongu a 13 v Soulu.

Pevninská Čína hlásí za čtvrtek osm nových případů nákazy koronavirem. Oznámil to dnes podle agentury AP čínská zdravotní komise. Nových případů je méně než ve středu, kdy jich přibylo 15. Dosud se v Číně, bez autonomního Hongkongu a Macaa, novým typem koronaviru nakazilo 80.813 lidí. Oproti předchozímu dni v kontinentální Číně přibylo sedm obětí viru. Dohromady tak pevninská Čína eviduje 3176 mrtvých.

Středočínská provincie Chu-pej, která je epicentrem epidemie, hlásí šest ze sedmi nových úmrtí. Všechna byla evidována v provinčním hlavním městě Wu-chan. Zároveň však ve Wu-chanu bylo evidováno jen pět nových nákaz. Dvě byly zaznamenány v Šanghaji a jedna v Pekingu, v obou případech byli podle čínských úřadů nakaženými lidé, kteří do Číny přijeli za zahraničí.

Zatímco jinde ve světě počet případů rychle roste, v Číně se epidemie v posledních sedmi dnech výrazně zpomalila, což je podle Reuters výsledkem týdnů přísného omezení pohybu lidí a dopravy.

Čínská vláda dnes také oznámila, že začne uvolňovat omezení pohybu ve městě I-čchang v provincii Chu-pej a umožní lidem z okolních provincií návrat do města. Zároveň hodlá ale dohlížet na dodržování zdravotnických opatření s pomocí monitorovacího systému, který využívá mobilní telefony.

Thajsko mezitím dnes oznámilo, že má pět nových případů nákazy a počet infikovaných stoupl na 75. Singapur oznámil, že zakáže vstup do země cestujícím, kteří v uplynulých dvou týdnech navštívili Itálii, Francii, Španělsko a Německo a že neumožní výletním lodím kotvit v singapurských přístavech.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidé očkovaní proti covidu-19 se mohou najíst levněji, nabízí dubajské…

25.01.2021 13:28 Tři dubajské restaurace nabízejí menu se slevou lidem, kteří prokážou, že se nechali naočkovat…

Roušky odhozené v přírodě mohou být nebezpečné pro zvířata, varují ochránci

25.01.2021 08:26 Jednorázové roušky pomáhají zachraňovat životy lidí, když je chrání před koronavirem. Mohou být ale…

Záchranáři v Číně vysvobodili polovinu ze zavalených horníků

24.01.2021 09:32 Záchranářům na východě Číny se dnes podařilo vysvobodit 11 horníků, které před dvěma týdny v dole…

Wu-chan rok po uzávěře. Život v epicentru pandemie se vrátil k normálu

23.01.2021 09:18 Čínský Wu-chan si dnes připomíná rok od chvíle, kdy úřady jedenáctimilionové město uzavřely kvůli…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama