Epidemie Covid-19 v Číně zpomaluje, nárůst nakažených hlásí Thajsko

Pevninská Čína hlásí za středu 15 nových případů nákazy koronavirem. Oznámila to dnes podle agentury Reuters čínská zdravotní komise. Nových případů je méně než v úterý, kdy jich přibylo 24. Dosud se v Číně, bez autonomního Hongkongu a Macaa, novým typem koronaviru nakazilo 80.793 lidí. Oproti předchozímu dni v kontinentální Číně přibylo 11 obětí viru. Dohromady tak pevninská Čína eviduje 3169 mrtvých.

Wu-chan
doporučujeme

Středočínská provincie Chu-pej, která je epicentrem epidemie, hlásí deset z 15 nových úmrtí. Sedm z nich pak bylo evidováno v provinčním hlavním městě Wu-chan.

Nových potvrzených případů infekce virem Covid-19 je v provincii Chu-pej osm. Všechny byly zaznamenány ve Wu-chanu. Podle agentury Reuters je to první pouze jednociferný nárůst nakažených v epicentru pandemie. V provincii se život postupně vrací k normálu a úřady opatrně uvolňují přísná protiepidemická opatření.

Zatímco jinde ve světě počet případů rychle roste, v Číně se epidemie v posledních sedmi dnech výrazně zpomalila, což je výsledkem týdnů přísného omezení pohybu lidí a dopravy.

Jižní Korea, která je považována za druhou nejpostiženější zemi v Asii, hlásí dnes 114 nových případů koronaviru a šest mrtvých, informuje Reuters. Celkově je nyní v zemi 7869 případů a 66 mrtvých. Ještě 29. února Korea odhalila 909 nových případů.

Nárůst nově infikovaných dnes zaznamenalo Thajsko, které dosud odhalilo 70 případů, což je 11 více než v předchozí bilanci. Všech 11 jsou podle thajských úřadů Thajci. Údajně je nakazil při společné konzumaci nápojů turista z Hongkongu, který se už vrátil do vlasti.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Hongkongu zatkli 47 prodemokratických aktivistů

28.02.2021 11:35 Policie v Hongkongu zatkla 47 prodemokratických aktivistů kvůli údajnému "spiknutí za účelem…

Při zásahu proti demonstrantům v Barmě byla zastřelena žena

27.02.2021 13:56 Barmská policie dnes použila vodní děla a gumové projektily k rozehnání demonstrantů, kteří…

Austrálie se rozhodla zrušit zákaz provozu letadel Boeing 737 MAX

26.02.2021 11:03 Aktualizováno Australský úřad pro bezpečnost civilní letecké dopravy se rozhodl, že zruší téměř dvouletý zákaz…

Jižní Korea začíná očkovat proti koronaviru, restrikce prodlouží

26.02.2021 08:38 Jižní Korea dnes zahajuje vakcinaci proti covidu-19. První dávky očkovacího preparátu od…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama