Epidemie koronaviru: Hirošima zvažuje hromadnou testovací kampaň pro 800 tisíc lidí

Až 800.000 lidí zvažuje na koronavirus otestovat regionální vláda japonské prefektury Hirošima. Šlo by o největší testovací kampaň v zemi, která v porovnání s jinými státy během pandemie tolik netestuje, napsaly dnes agentury Kjódó a Reuters.

Ilustrační foto
doporučujeme

Testy PCR by se týkaly všech, kteří žijí v centru správního střediska prefektury Hirošima, nebo do něj dojíždějí za prací.

Na prefekturu Hirošima se nevztahuje nouzový stav, který japonská vláda vyhlásila pro Tokio a dalších 10 prefektur. Přesto se regionální hlavní město se zhruba 1,2 milionu obyvatel v posledních týdnech potýká s prudkým nárůstem potvrzených případů koronaviru.

"Věřím, že testování takového rozsahu je (v Japonsku) vzácností," citovala agentura Reuters nejmenovaného činitele z vedení prefektury. "Říká se, že koronavirus se přenáší už dva dny předtím, než se projeví příznaky, a někteří nakažení nemusí navštívit nemocnici včas. Chceme tyto lidi zachytit a zabránit dalšímu šíření nákazy," dodal.

Vláda prefektury nyní projednává, kdy a jak testovací kampaň provede. Na jednacím stole je i rozšíření testovacích středisek či možnost zaslání testovacích souprav poštou.

Japonsko v druhém lednovém týdnu v průměru provedlo 0,43 testu na 1000 obyvatel za den, píše Reuters s odvoláním na výzkumný projekt Our World in Data, napojený na Oxfordskou univerzitu. Británie proti tomu za stejnou dobu provedla průměrně 8,41 testu na 1000 obyvatel denně, Spojené státy 3,93 testu.

Zhruba 126milionové Japonsko od počátku epidemie zaznamenalo přes 310.000 potvrzených případů nákazy. V souvislosti s covidem-19 zemřelo 4340 pacientů, uvádí stanice NHK.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nový Zéland zasáhla tři zemětřesení, hrozí tsunami

04.03.2021 21:50 Aktualizováno Nový Zéland dnes zasáhlo již třetí zemětřesení, úřady varují před tsunami a nařídily evakuaci…

Po středečním brutálním zásahu policie v Barmě pokračují protesty

04.03.2021 10:03 Barmská policie dnes zasáhla slzným plynem proti demonstrantům, kteří se shromáždili v největším…

Při protestech v Barmě dnes zemřelo 38 lidí. Zatýkají se novináři, mezi…

03.03.2021 19:57 Na několika místech Barmy při dnešních protestech proti únorovému vojenskému puči zemřelo 38 lidí.…

Olympijské hry v Tokiu zřejmě budou, ale bez diváků ze zahraničí

03.03.2021 16:12 Aktualizováno Japonská vláda s největší pravděpodobností neumožní zahraničním fanouškům přicestovat na olympijské…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama