Epidemie v Číně trvá. Koronavirus už zabil přes 900 lidí, umírají hlavně senioři

Pevninská Čína hlásí za neděli 97 dalších úmrtí způsobených nakažením novým typem koronaviru. Počet mrtvých tak dosáhl 908, oznámila dnes čínská Národní zdravotnická komise. Počet infikovaných v pevninské Číně už dosáhl 40.171 poté, co místní úřady v neděli evidovaly 3062 nových potvrzených případů.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Počet nově infikovaných osob v pevninské Číně se v neděli zvýšil poté, co v sobotu tempo nárůstu zpomalilo poprvé od 1. února, poznamenala v noci na dnešek agentura Reuters.

Nové oběti jsou v drtivé většině hlášeny z centrální provincie Chu-pej, která je ohniskem epidemie. V neděli nově evidovala 91 mrtvých, z toho 73 ve svém hlavním městě Wu-chanu. Nebezpečný koronavirus si tak v provincii Chu-pej vyžádal už 871 životů. Tamní úřady hlásí rovněž 2618 nových případů onemocnění. Dohromady jich tak provincie má už 29.631.

Mezi lidmi, kteří v Číně zemřeli na koronavirus, jsou i dva cizinci - Američan a Japonec. Celkem se koronavirem v Číně nakazilo 27 cizinců, informovalo dnes čínské ministerstvo zahraničí. Tři infikovaní cizinci se již zotavili a byli propuštěni z nemocnice, dodal mluvčí ministerstva Keng Šuang.

Koronavirus vyvolává onemocnění s příznaky chřipky (horečku, kašel, problémy s dýcháním), pouze u některých pacientů vede k rozvoji virového zápalu plic, který může vyústit až v selhání dýchání. Podle dosavadních informací odborníků umírají na virus převážně senioři a lidé s podlomeným zdravím. Nemoci podlehne odhadem přes dvě procenta nakažených.

Po novoročních svátcích, prodloužených kvůli epidemii o deset dnů, se ode dneška lidé v Číně postupně vracejí k běžnému životu. Mnoho továren, obchodů a škol ale zůstává zavřených.

Některé firmy sice obnovily provoz, ovšem vyzvaly zaměstnance, aby necestovali do práce hromadnou dopravu a využili místo toho kola či taxíky. Zaměstnanci mají také nařízeno nosit ochranné roušky, v některých podnicích zůstaly uzavřené kantýny.

Nákaza se v menší míře dosud rozšířila do dalších téměř tří desítek zemí, úmrtí mimo pevninskou Čínu ale potvrdily zatím jen Filipíny a Hongkong. V počtu obětí už o víkendu nový koronavirus překonal epidemii SARS (syndrom náhlého selhání dýchání), při které v letech 2002 až 2003 zemřelo ve světě 774 lidí.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump: Indie od USA nakoupí zbraně za tři miliardy dolarů

25.02.2020 10:28 Indie nakoupí od USA obranné prostředky za tři miliardy dolarů (69,6 miliard korun). Po jednání s…

V Dillí vypukly nepokoje kvůli zákonu o občanství, sedm lidí zemřelo

25.02.2020 08:24 Sedm lidí přišlo v indickém hlavním městě Dillí o život při nepokojích mezi stoupenci a odpůrci…

Austrálie čelí nevídané hrozbě špionáže, tvrdí šéf tajné služby

25.02.2020 08:08 Austrálie čelí nevídané hrozbě v podobě špionáže a vměšování ze zahraničí. V pondělí to ve výročním…

Soud v Číně poslal do vězení hongkongského knihkupce Minhaie

25.02.2020 07:31 Soud v Číně poslal za nezákonné poskytování zpravodajských informací do zahraničí na deset let za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama