Erdogan přijal rezignaci svého zetě na post ministra financí

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan přijal rezignaci svého zetě Berata Albayraka na post ministra financí. Oznámil to dnes prezidentův úřad. Albayrak svůj překvapivý odchod ohlásil v neděli a zdůvodnil jej zdravotními problémy. Učinil tak poté, co Erdogan v sobotu nečekaně odvolal šéfa centrální banky Murata Uysala.

Recep Tayyip Erdoğan
doporučujeme

"Žádost o rezignaci byla po posouzení prezidentem přijata," sdělil dnes prezidentův úřad. Erdogan podle úřadu uvedl, že obdivuje úspěchy, kterých Albayrak za dva roky ve funkci dosáhl. Zatím nepadlo rozhodnutí, kdo jej v čele ministerstva nahradí.

Řada lidí v Turecku se domnívala, že dvaačtyřicetiletý Albayrak by se mohl v budoucnosti stát šéfem vládní Strany spravedlnosti a rozvoje (AKP) a možná i Erdoganovým nástupcem, upozornila agentura Reuters.

Hlavní opoziční formace, Lidová republikánská strana (CHP), v souvislosti s Albayrakovou rezignací hovoří o "státní krizi" a nespokojenost vyjádřili rovněž někteří členové vládní AKP. "Takováto rezignace způsobila vážnou újmu Erdoganovi a straně," řekl agentuře Reuters nejmenovaný představitel AKP.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejméně 18 obětí si vyžádalo důlní neštěstí v Číně

05.12.2020 09:15 Nejméně 18 horníků se udusilo oxidem uhelnatým v dole na jihozápadě Číny, uvedla dnes agentura AP s…

Zaměstnanci oděvního průmyslu v Asii kvůli covidu hladoví

05.12.2020 08:57 Zaměstnanci v oděvním průmyslu v Asii, Latinské Americe či Africe, kteří šijí oblečení pro velké…

Viroložka z Wu-chanu varuje před dalšími netopýřími koronaviry

04.12.2020 22:03 Aktualizováno Netopýři v pohraničních oblastech jižní a jihovýchodní Číny jsou nositeli dalších koronavirů, které…

Bahrajn schválil krizové nasazení vakcíny proti koronaviru

04.12.2020 18:34 Ostrovní království Bahrajn dnes oznámilo, že schválilo krizové nasazení vakcíny proti koronaviru,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama