Erdogan přijal rezignaci svého zetě na post ministra financí

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan přijal rezignaci svého zetě Berata Albayraka na post ministra financí. Oznámil to dnes prezidentův úřad. Albayrak svůj překvapivý odchod ohlásil v neděli a zdůvodnil jej zdravotními problémy. Učinil tak poté, co Erdogan v sobotu nečekaně odvolal šéfa centrální banky Murata Uysala.

Recep Tayyip Erdoğan
doporučujeme

"Žádost o rezignaci byla po posouzení prezidentem přijata," sdělil dnes prezidentův úřad. Erdogan podle úřadu uvedl, že obdivuje úspěchy, kterých Albayrak za dva roky ve funkci dosáhl. Zatím nepadlo rozhodnutí, kdo jej v čele ministerstva nahradí.

Řada lidí v Turecku se domnívala, že dvaačtyřicetiletý Albayrak by se mohl v budoucnosti stát šéfem vládní Strany spravedlnosti a rozvoje (AKP) a možná i Erdoganovým nástupcem, upozornila agentura Reuters.

Hlavní opoziční formace, Lidová republikánská strana (CHP), v souvislosti s Albayrakovou rezignací hovoří o "státní krizi" a nespokojenost vyjádřili rovněž někteří členové vládní AKP. "Takováto rezignace způsobila vážnou újmu Erdoganovi a straně," řekl agentuře Reuters nejmenovaný představitel AKP.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sportovcům hrozí na olympiádě vyhoštění ze země, pokud poruší covidová…

15.06.2021 18:38 Zahraniční sportovce čekají na odložených olympijských a paralympijských hrách v Tokiu přísné…

Indie eviduje další skoro 4000 obětí covidu-19

14.06.2021 07:44 V Indii dnes pokračoval několikatýdenní pokles denních počtů koronavirových infekcí, když…

Izraelský parlament vyslovil důvěru Bennetově vládě

13.06.2021 21:23 Aktualizováno Izraelský parlament dnes podle očekávání vyslovil důvěru nové koaliční vládě, kterou povede Naftali…

Hypotéza o wuchanském původu koronaviru je podle WHO stále otevřená

13.06.2021 10:26 Hypotéza o tom, že koronavirus, jímž se od loňska na světě nakazilo přes 175 milionů lidí, pochází…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama