Gay Pride: Duhového průvodu na Tchaj-wanu se zúčastnilo 100 tisíc lidí

Asi 100.000 lidí se podle organizátorů citovaných agenturou AP zúčastnilo dnešního pravidelného Gay Pride pochodu v tchajwanské metropoli Tchaj-peji.

Homosexuálové
doporučujeme

Přestože letos kvůli koronaviru mnoho událostí spojených s takzvanými pochody hrdosti příslušníků sexuálních menšin proběhlo pouze virtuálně, Tchaj-wanu se podařilo udržet šíření viru pod kontrolou, a lidé se tak mohli za slunečného dne osobně zúčastnit slavnostního průvodu. Mnoho přítomných nemělo roušky, jiní zvolili ochranu obličeje v duhových barvách.

Tchaj-wan je zatím jediné místo v Asii, kde jsou od minulého roku povoleny sňatky osob stejného pohlaví. V pátek během hromadného svatebního obřadu organizovaného tchajwanskou armádou uzavřely manželství také dva lesbické páry.

"Zatímco zbytek světa je ochromený pandemií, my si můžeme dovolit uspořádat takovouto hromadnou akci," řekl jeden z účastníků. Přesto byla účast na letošním pochodu menší než v minulém roce, protože kvůli dopravním omezením nemohli dorazit cizinci.

Na autonomním ostrově, kde žije asi 24 milionů lidí, se koronavirus prokázal pouze u 555 osob a v posledních 200 dnech se zde neobjevil ani jeden případ lokálního přenosu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

VIDEO: V Indonésii vybuchla sopka Ili Lewotolok, evakuováno 2800 lidí

30.11.2020 00:01 Aktualizováno Na východě Indonésie dnes evakuovali téměř 2800 lidí z 28 vesnic kvůli erupci sopky Ili Lewotolok.…

Městem Ghazní otřásla mohutná exploze, zahynulo přes 30 afghánských vojáků

29.11.2020 11:58 Aktualizováno Nejméně 31 příslušníků ozbrojených sil přišlo dnes o život a dalších 24 utrpělo zranění při mohutné…

Teploty na východě Austrálie přesahují 40 stupňů, opět hrozí ničivé požáry

29.11.2020 10:04 Teploty na východě Austrálie rostou, v přístavním Sydney v sobotu překročily 40 stupňů a…

Správkyně Hongkongu patří k nejlépe placeným politikům. Kvůli sankcím USA…

29.11.2020 07:45 Správkyně Hongkongu Carrie Lamová v novém televizním rozhovoru prohlásila, že nemá bankovní účet a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama