Hongkong se obrňuje proti koronaviru. Platí nová pravidla, další výletní loď v potížích

V Hongkongu bylo v rámci nového opatření proti šíření nebezpečného koronaviru umístěno do karantény 161 lidí, kteří přijeli z pevninské Číny. Správkyně Hongkongu Carrie Lamová uvedla, že 90 procent z nich jsou občané Hongkongu. Celkem 148 osob je v karanténě doma, 11 v hotelu a dva ve speciálním zařízení provozovaném úřady, uvedla agentura AP.

Přidejte svůj názor

Hongkong
doporučujeme

Hongkong kvůli koronaviru již v uplynulých dnech uzavřel většinu hraničních přechodů s pevninskou Čínou. Celou hranici ale neuzavřel, protože na Peking spoléhá, pokud jde o dovoz potravin i dalšího zboží.

zdroj: YouTube

Místo úplného zablokování hranice proto hongkongské úřady zavedly ode dneška nové opatření, podle kterého musí na 14 dní do karantény všichni, kdo přicestovali z pevninské Číny. Jedinou výjimku mají pracovníci některých logistických služeb, například řidiči kamionů a letový personál.

Lamová dnes varovala, že u osob v karanténě budou prováděny nárazové kontroly a těm, kdo opatření poruší, hrozí pokuta a až šest měsíců vězení.

Hongkongské úřady rovněž oznámily, že budou testovat na přítomnost viru přes 1800 členů posádky lodi World Dream. Plavidlu bylo zamezeno v cestě do tchajwanského přístavu Kao-siung poté, co vyšlo najevo, že u osmi lidí z předchozí cesty plavidla byla zjištěna nákaza. Přes třicet členů posádky má kašel, horečku nebo je bolí v krku. Testy ale zatím přítomnost koronaviru neprokázaly.

Správkyně Lamová před pár dny přiznala, že Hongkong nemá dostatek ochranných masek, a uvedla, že tento problém nelze vyřešit v krátkém čase. Podle agentury Reuters vládne v Hongkongu kvůli šíření nového koronaviru panika; obyvatelé bývalé britské kolonie vyprázdnili regály supermarketů, aby se zásobili rýží, solí, olejem i čisticími prostředky. Zhruba 90 procent potravin se do Hongkongu dováží, přičemž velká část importu pochází právě z pevninské Číny.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump: Indie od USA nakoupí zbraně za tři miliardy dolarů

25.02.2020 10:28 Indie nakoupí od USA obranné prostředky za tři miliardy dolarů (69,6 miliard korun). Po jednání s…

V Dillí vypukly nepokoje kvůli zákonu o občanství, sedm lidí zemřelo

25.02.2020 08:24 Sedm lidí přišlo v indickém hlavním městě Dillí o život při nepokojích mezi stoupenci a odpůrci…

Austrálie čelí nevídané hrozbě špionáže, tvrdí šéf tajné služby

25.02.2020 08:08 Austrálie čelí nevídané hrozbě v podobě špionáže a vměšování ze zahraničí. V pondělí to ve výročním…

Soud v Číně poslal do vězení hongkongského knihkupce Minhaie

25.02.2020 07:31 Soud v Číně poslal za nezákonné poskytování zpravodajských informací do zahraničí na deset let za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama