Hongkongský aktivista Joshua Wong byl zadržen, přiznal se k organizaci demonstrace

Známý představitel hongkongského prodemokratického hnutí Joshua Wong a další dva aktivisté byli vzati do vyšetřovací vazby. Trojice aktivistů se před soudem přiznala k organizaci protivládní demonstrace před policejním ústředím v Hongkongu v loňském roce, píše agentura AP.

Joshua Wong
doporučujeme

Kromě Wonga se před soudem přiznali také aktivista Ivan Lam a Agnes Chowová. Očekává se, že soud vyhlásí rozsudek ve středu 2. prosince. Aktivistům hrozí až pět let vězení.

Wong před zahájením dnešního soudního jednání prohlásil, že on a Lam se chystají přiznat vinu v případu, v němž čelí obvinění z organizace nezákonného protestu před policejním ústředím ve čtvrti Wan Chai loni v červnu, z účasti na demonstraci a z podněcování dalších lidí. Oba aktivisté se tak rozhodli po poradě se svými právníky. Chowová vinu přiznala již dříve.

Wong už před začátkem stání uvedl, že by ho nepřekvapilo, kdyby byl hned dnes vzat do vazby. "Domnívám se ale, že vězeňské mříže ani zákazy voleb nezastaví náš aktivismus," zdůraznil Wong.

Chowová podotkla, že pokud dnes skončí za mřížemi, bude to poprvé v životě, co se ocitne ve vězení. "Ačkoli jsem na to duševně připravená, pořád se trochu bojím," prohlásila.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Indie eviduje další skoro 4000 obětí covidu-19

14.06.2021 07:44 V Indii dnes pokračoval několikatýdenní pokles denních počtů koronavirových infekcí, když…

Izraelský parlament vyslovil důvěru Bennetově vládě

13.06.2021 21:23 Aktualizováno Izraelský parlament dnes podle očekávání vyslovil důvěru nové koaliční vládě, kterou povede Naftali…

Hypotéza o wuchanském původu koronaviru je podle WHO stále otevřená

13.06.2021 10:26 Hypotéza o tom, že koronavirus, jímž se od loňska na světě nakazilo přes 175 milionů lidí, pochází…

Počet nově nakažených v Indii klesl nejníže za déle než dva měsíce

12.06.2021 12:56 V Indii se za uplynulých 24 hodin nakazilo koronavirem nejméně lidí za déle než dva měsíce. Přibylo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama