Indické hlavní město Dillí čelí už třetí vlně epidemie

Indické hlavní město Dillí čelí třetí vlně epidemie koronaviru. V Dillí, kde žije přibližně 20 milionů lidí, se denní přírůstky zvyšují, ačkoliv údaj za celou Indii klesá, píše dnes list Financial Times. Situaci v hlavním městě zhoršuje silně znečištěné ovzduší a také hinduistické svátky, během kterých se lidé shromažďují ve velkém.

Indie, ilustrační foto
doporučujeme

V hlavním městě bylo v úterý s covidem-19 hospitalizováno přes 9000 lidí. Nemocnice i jednotky intenzivní péče jsou na hraně svých kapacit. Vláda rozhodla, že vyšle doktory a zdravotní sestry z jiných částí země a nechá posílit kapacitu jednotek intenzivní péče o 300 míst. Vláda ale nechce obnovit přísná karanténní opatření, jež na jaře vedla k zploštění křivky nákazy a také k zlepšení kvality ovzduší. Hlavním důvodem je dopad takových opatření na ekonomiku. Americká investiční banka Goldman Sachs očekává, že letošní hospodářský růst Indie zpomalí o deset procent.

Indie také doufá v úspěšný rozvoj vakcíny. Podle agentury Reuters země, jež má 1,35 miliardy obyvatel, sází na pětici vakcín, jež jsou v zemi testovány. Mezi nimi jsou i ruská vakcína Sputnik V a látka, kterou vyvíjí Oxfordská univerzita se společností AstraZeneca.

Indie je s 8,9 milionem nakažených od začátku epidemie druhou nejpostiženější zemí světa. V úterý úřady zaznamenaly 29.000 nových nákaz, nejméně od poloviny července. Na Dillí připadá půl milionu nakažených od začátku epidemie. Celkový počet úmrtí v souvislosti s nemocí covid-19 vzrostl v Indii na 130.000, v samotném hlavním městě to je 7800.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bahrajn schválil krizové nasazení vakcíny proti koronaviru

04.12.2020 18:34 Ostrovní království Bahrajn dnes oznámilo, že schválilo krizové nasazení vakcíny proti koronaviru,…

Viroložka z Wu-chanu varuje před dalšími netopýřími koronaviry

04.12.2020 17:36 Netopýři v pohraničních oblastech jižní a jihovýchodní Číny jsou nositeli dalších koronavirů, které…

Nedodržujete rozestup? Filipínská policie bude lidi trestat výpraskem holí

04.12.2020 16:41 Filipínská policie pohrozila, že bude trestat výpraskem rákoskou obyvatele, kteří porušují pravidla…

Přes 1600 Rohingů bylo přesídleno na odlehlý bangladéšský ostrov, často…

04.12.2020 13:57 Aktualizováno Přes 1600 příslušníků rohingské menšiny, které bangladéšská vláda přesídluje z přeplněných…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama