Indie má pátým dnem přes 50 000 nově nakažených

Koronavirus se v Indii za uplynulý den nově prokázal u 52.972 lidí, 771 dalších pacientů s covidem-19 zemřelo, píše dnes agentura Reuters s odvoláním na místní úřady. Již pátý den v řadě tak denní přírůstek infekcí v Indii překonal 50.000. Nárůst případů v Asii zaznamenávají také Filipíny, Vietnam a Hongkong.

Covid-19, ilustrační foto
doporučujeme

Celkem se v Indii, kde žije 1,3 miliardy obyvatel, nakazilo již 1,8 milionu lidí, což je v absolutních číslech nejvíce po USA a Brazílii. Mezi hospitalizovanými pacienty je také ministr vnitra Amit Šáh, blízký spolupracovník indického premiéra Naréndry Módího. Země od začátku zaznamenala přes 38.000 úmrtí.

Filipíny, které jsou jednou z nejvíce zasažených zemí koronavirem v jihovýchodní Asii, zaznamenaly za uplynulý den 3200 nových případů. O den dříve se virus prokázal u více než 5000 lidí. Prezidentův mluvčí dnes oznámil, že kvůli nepříznivému vývoji se hlavní město Manila a přilehlých pět hustě zalidněných provincií od úterý na dva týdny navrátí k přísnějšímu omezení pohybu, informuje agentura AP. Celkem se zde nakazilo přes 106.000 lidí, více než 2100 z nich zemřelo.

Vietnamský premiér Nguyen Xuan Phuc dnes uvedl, že se země nyní nachází v "rozhodující" fázi boje s infekcí, píše Reuters. Vietnamské úřady dnes ohlásily 22 nových případů souvisejících s turistickým letoviskem Danang, kde se na konci července objevily první případy komunitního přenosu v zemi od dubna. V 96milionovém Vietnamu, který si vysloužil obdiv světového společenství za to, že se mu dosud dařilo držet šíření koronaviru pod kontrolou, se zatím koronavirus prokázal u 642 lidí, z nichž šest zemřelo.

S nárůstem koronavirových infekcí se potýká také Hongkong, kde se za uplynulý den prokázalo 115 nových případů, čímž počet nakažených v bývalé britské kolonii od začátku pandemie vzrostl na 3511, informuje server BBC. Kvůli nárůstu případů byli do Hongkongu vysláni první zástupci 60členného zdravotního týmu z pevninské Číny. V samotné pevninské Číně bylo za poslední den na koronavirus pozitivně testováno 54 lidí, z nichž 11 nejevilo příznaky onemocnění, informuje Reuters.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Indii se zřítil třípatrový dům. Nejméně 13 mrtvých, lidé jsou uvězněni…

21.09.2020 16:57 Aktualizováno Nejméně 13 lidí přišlo v západní Indii o život, když se tam dnes brzy ráno zřítila třípatrová…

Čína ztratí přístup ke klíčové stanici pro vesmírné aktivity. Kvůli…

21.09.2020 13:52 Švédská státní společnost SSC neprodlouží Číně smlouvu na využívání klíčové pozemské stanice v…

Nový Zéland zrušil opatření proti covidu, výjimkou je Auckland

21.09.2020 12:19 Premiérka Nového Zélandu Jacinda Ardernová dnes oznámila, že v zemi od půlnoci přestanou platit…

Tádžmahal se po půl roce opět otevřel, turisté musí dodržovat přísná…

21.09.2020 12:11 V Indii dnes po šesti měsících otevřela znovu své brány jedna z nejznámějších světových památek,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama