Indie opět uzavřela velkoměsto Čennaí, pandemie covid-19 propukla nanovo

Indické úřady dnes znovu zavedly karanténní opatření ve městě Čennaí a třech přilehlých oblastech. Nejméně do konce června jsou v jihoindickém velkoměstě zavřené obchody, kromě těch s léky či potravinami; uzavřené jsou i restaurace a další podniky a v omezeném provozu fungují úřady.

Indie
doporučujeme

Kromě nejnutnějších případů platí zákaz osobní dopravy, informoval zpravodajský server BBC.

"Občanům doporučujeme nakoupit si nezbytnosti bez použití auta v obchodech ve vzdálenosti do dvou kilometrů od místa bydliště," uvedl hlavní ministr regionální vlády svazového státu Tamilnádu, jehož je Čennaí správním střediskem.

Čennaí je s 15 miliony obyvatel šesté největší indické město. Jde také o největší ohnisko koronavirové epidemie v Indii, od propuknutí nákazy se zde potvrdilo okolo 37.000 případů.

Indie za posledních 24 hodin evidovala dalších 13.587 nakažených, což je dosud nejvyšší zaznamenaná denní bilance. Kvůli komplikacím po nákaze koronavirem nově zemřelo 336 lidí, uvedlo tamní ministerstvo zdravotnictví. Jihoasijská země s více než 1,3 miliardy obyvatel dosud registruje přes 380.500 potvrzených případů nákazy a z tohoto hlediska je čtvrtá na světě za USA, Brazílií a Ruskem. S covidem-19 v Indii zemřelo přes 12.500 lidí. Tamilnádu je jednou z nejhůře zasažených oblastí.

Čennaí je jediným indickým městem, které znovu zavedlo karanténu. Úřady se tím snaží dostat pod kontrolu zvýšený počet nakažených.

Velkoměsto před zavedením uzávěry opustily tisíce lidí. Místní média informovala o ucpaných výjezdových cestách i o návalu cestujících na letišti, kde se objevilo dvakrát více lidí než v předchozích dnech.

Indie na začátku června začala s uvolňováním jedněch z nejpřísnějších karanténních opatření na světě, a to i přes zvyšující se denní přírůstky nových případů. Karanténu země nařídila v březnu, kdy bylo napříč Indií teprve několik set potvrzených případů. Podle oficiálních statistik opatření zabránila 37.000 až 78.000 úmrtí v souvislosti s covidem-19. Stejně jako jinde však omezení znamenala tvrdou ránu po ekonomiku.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vyšetřovatelka OSN nevěří ve stíhání saúdskoarabského prince

09.07.2020 19:33 Bez změny režimu v Saúdské Arábii je nepravděpodobné, že by se tamní korunní princ Muhammad bin…

Čína v nemilosti USA. Washington na ni uvalil sankce kvůli perzekuci Ujgurů

09.07.2020 19:18 Spojené státy uvalily sankce na čtyři čínské představitele, kteří jsou podle nich odpovědní za…

Austrálie prodlouží platnost víz obyvatelům Hongkongu

09.07.2020 17:40 Aktualizováno Austrálie kvůli spornému čínskému bezpečnostnímu zákonu pro Hongkong pozastavuje s tímto…

Čína hlásí devět nových případů koronaviru, Rusko má přes 707 tisíc…

09.07.2020 14:59 Aktualizováno Pevninská Čína ve středu zaznamenala devět nových případů nemoci covid-19, což je o dva více než o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy