Indie sledovala zázrak zrození. Tenhle porod šokoval celý svět

V jihoindickém státě Andhrapradéš se stal zázrak. Čtyřiasedmdesátiletá žena přivedla na svět hned dvě děti. Matka i dvojčata jsou v pořádku a celé těhotenství včetně porodu proběhlo naprosto bez komplikací.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Doktorka Sankkayala Uma Shankar, která asistovala u porodu, řekla v pátek The Washington Post, že jim žena předložila doklad totožnosti, ze kterého je zřetelné, že je rodička, Mangayamma Yaramati, čtyřiasedmdesátiletou maminkou, stala se tak nejstarší osobou na světě, která porodila dítě.

Dále Shankar dodala pár detailů, ve kterých zmínila, že dvojčata přišla na svět císařským řezem a šlo o vymodlené děti. Yaramati si společně s jejím manželem Sitaramamem Rajaraoem, kterému je 82, přáli celá dlouhá léta miminko. Bůh jim ho ale seslal až teď. Podle jejích slov se potýkali s opovržením ze strany obyvatel vesnice, ve které žili, z toho důvodu, že byli bezdětní.

Jedinou komplikací při těhotenství a porodu byly podle asistentky dýchací potíže, které se rychle povedlo vyřešit. Těhotenství vzniklo oplodněním vajíčka ve zkumavce z toho důvodu, že rodička již prošla menopauzou. To znamená, že spermie oplodní dárcovské vejce mimo tělo a následně se vloží do dělohy ženy, která plod odnosí a následně porodí. V tomto případě k oplodnění vejce posloužily spermie jejího manžela.

Shannon Clark, profesor mateřského a fetálního lékařství na lékařské fakultě University of Texas v Galvestonu, zdůraznil, že se jedná o atypický jev, ale není překvapen. Podle něj už je technika natolik vyspělá, že takovýto způsob reprodukce může být v budoucnu velice rozšířen a považován za normální.

Děloha ženy s věkem neztrácí kvality své funkce, na rozdíl od vajec, která s rostoucím věkem ztrácí jak na kvalitě, tak i na hojnosti. Je tedy možné, aby vejce dozrálo v pořádku uvnitř dělohy starší ženy.

Někteří lékaři zastávají názor, že těhotenství v takto vysokém věku, je krajně nezodpovědné. Jiní naopak takovýmto zázrakům fandí a tvrdí, že porod je základní právo, které by nemělo být nikomu odepřeno na základě jeho věku.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krvavý atentát Tálibánu: Po útoku na nemocnici 39 mrtvých, desítky…

20.09.2019 15:26 Počet obětí čtvrtečního útoku sebevražedného atentátníka z řad Tálibánu na nemocnici na jihu…

"Byl lidská špína a pijavice." KLDR oslavuje pád Trumpova poradce Boltona

20.09.2019 14:38 Hlavní severokorejský jaderný vyjednávač Kim Mjong-kil dnes přivítal rezignaci bezpečnostního…

Statisíce studentů a aktivistů v ulicích. Začala další vlna protestů…

20.09.2019 10:37 Na 300.000 lidí dnes podle aktivistů vyšlo do ulic australských měst demonstrovat za lepší ochranu…

Pohroma v KLDR: Úroda bude nejhorší za pět let, milionům lidí hrozí…

20.09.2019 09:31 Sklizeň plodin v Severní Koreji bude v letošním roce zřejmě nejnižší za pět let, což bude znamenat…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama