Indie sledovala zázrak zrození. Tenhle porod šokoval celý svět

V jihoindickém státě Andhrapradéš se stal zázrak. Čtyřiasedmdesátiletá žena přivedla na svět hned dvě děti. Matka i dvojčata jsou v pořádku a celé těhotenství včetně porodu proběhlo naprosto bez komplikací.

Ilustrační foto
doporučujeme

Doktorka Sankkayala Uma Shankar, která asistovala u porodu, řekla v pátek The Washington Post, že jim žena předložila doklad totožnosti, ze kterého je zřetelné, že je rodička, Mangayamma Yaramati, čtyřiasedmdesátiletou maminkou, stala se tak nejstarší osobou na světě, která porodila dítě.

Dále Shankar dodala pár detailů, ve kterých zmínila, že dvojčata přišla na svět císařským řezem a šlo o vymodlené děti. Yaramati si společně s jejím manželem Sitaramamem Rajaraoem, kterému je 82, přáli celá dlouhá léta miminko. Bůh jim ho ale seslal až teď. Podle jejích slov se potýkali s opovržením ze strany obyvatel vesnice, ve které žili, z toho důvodu, že byli bezdětní.

Jedinou komplikací při těhotenství a porodu byly podle asistentky dýchací potíže, které se rychle povedlo vyřešit. Těhotenství vzniklo oplodněním vajíčka ve zkumavce z toho důvodu, že rodička již prošla menopauzou. To znamená, že spermie oplodní dárcovské vejce mimo tělo a následně se vloží do dělohy ženy, která plod odnosí a následně porodí. V tomto případě k oplodnění vejce posloužily spermie jejího manžela.

Shannon Clark, profesor mateřského a fetálního lékařství na lékařské fakultě University of Texas v Galvestonu, zdůraznil, že se jedná o atypický jev, ale není překvapen. Podle něj už je technika natolik vyspělá, že takovýto způsob reprodukce může být v budoucnu velice rozšířen a považován za normální.

Děloha ženy s věkem neztrácí kvality své funkce, na rozdíl od vajec, která s rostoucím věkem ztrácí jak na kvalitě, tak i na hojnosti. Je tedy možné, aby vejce dozrálo v pořádku uvnitř dělohy starší ženy.

Někteří lékaři zastávají názor, že těhotenství v takto vysokém věku, je krajně nezodpovědné. Jiní naopak takovýmto zázrakům fandí a tvrdí, že porod je základní právo, které by nemělo být nikomu odepřeno na základě jeho věku.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zbourané mešity, sterilizované ženy. Čínský prezident páchá genocidu, zní…

01.10.2020 00:01 NÁZOR - Uplynulé tři roky vedl čínský komunistický režim kampaň "kulturní genocidy" v rozlehlém…

Pompeo v Římě kritizoval Čínu za zásahy do svobody vyznání

30.09.2020 20:56 Americký ministr zahraničí Mike Pompeo dnes během své návštěvy Itálie vyzval Vatikán, aby odsoudil…

Čína se chystá zahájit antimonopolní vyšetřování Googlu

30.09.2020 17:14 Čína se chystá zahájit antimonopolní vyšetřování americké internetové společnosti Google. Hodlá…

Obyvatelé Fukušimy by se měli po letech dočkat odškodnění, rozhodl soud

30.09.2020 17:10 Odvolací soud v japonském městě Sendai rozhodl, že vláda a energetická firma TEPCO mají vyplatit…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama