Indonésie má přes 50 tisíc nakažených koronavirem, ekonomika se zmítá v krizi

Počet lidí, kteří se od začátku epidemie nakazili v Indonésii koronavirem, překročil 50.000. Za poslední den v této čtvrté nejlidnatější zemi světa přibylo 1178 infikovaných. Úmrtí pacientů s koronavirem zaznamenala Indonésie 2620, když za uplynulých 24 hodin jejich počet stoupl o 47

Ilustrační foto
doporučujeme

Indonésie má nejvíce nakažených i obětí v jihovýchodní Asii, píše agentura AP.

Překonání padesátitisícové hranice nakažených přichází v době, kdy 270milionová Indonésie uvolňuje omezení přijatá kvůli šíření nemoci covid-19. Karanténní opatření měla, podobně jako v ostatních zemích světa, tvrdý dopad na indonéskou ekonomiku.

Ministr pro plánování Suharso Monoarfa prohlásil, že kvůli pandemii by mohlo přijít o práci až 5,5 milionu lidí. Již loni přitom žilo 9,4 procenta indonéské populace pod hranicí chudoby.

Už dříve v tomto měsíci se v Indonésii otevřely úřady, restaurace a nákupní centra, ovšem pouze s polovinou zaměstnanců a zákazníků. Obnovena byla také hromadná doprava. K dozoru nad dodržováním pravidel chce indonéská vláda nasadit 340.000 příslušníků bezpečnostních sil.

Lékařka Yesika Nadyaová ze soukromé nemocnice v Jakartě se koronavirem nakazila od těžce nemocného pacienta s covidem-19. Podle ní dříve mezi lidmi vládlo společné přání zastavit šíření nákazy, nyní se ale věci změnily a vše se zaměřuje na znovuotevření ekonomiky. Lidi teď víc zajímá, jak seženou peníze na jídlo, než dodržování zdravotních nařízení, citovala Nadyaovou agentura AP.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Číně spadl autobus se studenty do vodní nádrže, nejméně 21 mrtvých

07.07.2020 16:57 Při nehodě autobusu ve městě An-šun v jižní části Číny dnes zemřelo nejméně 21 lidí, informuje…

Melbourne obnovuje karanténu. Covid-19 se šíří neudržitelným tempem, řekl…

07.07.2020 16:17 Aktualizováno Kvůli rostoucímu počtu případů covidu-19 se Austrálie rozhodla obnovit karanténní opatření pro…

Ministr šarlatánem. Politik radil lidem léčit koronavirus pomocí známé…

07.07.2020 15:55 Pandemie covid-19 nemá pouze zdravotní a ekonomické dopady. Dezinformátoři neboli šiřitelé…

Dilema v televizní reality show. Soutěžící dlouho nevěděli o koronaviru

07.07.2020 10:02 Reality show Big Brother v Austrálii začala v době, kdy byl virus SARS-CoV-2 prohlášen za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy