Indonésii decomují záplavy, 53 mrtvých

Počet mrtvých po záplavách a sesuvech půdy, které na přelomu roku zasáhly indonéskou metropoli Jakartu a okolí, stoupl na nejméně 53. Téměř 175.000 lidí zůstává bez přístřeší, uvedla agentura Reuters. Záplavy z přelomu roku patří mezi nejextrémnější od roku 1866, od kterého se tyto údaje sledují, uvedla Meteorologická, klimatologická a geofyzikální agentura (BMKG).

Přidejte svůj názor 1 komentář

Zaplavená auta
doporučujeme

"Počet mrtvých stoupl na 53 osob, jedna osoba se stále pohřešuje," uvedl mluvčí úřadu pro zmírnění katastrof Agus Wibowo. Předchozí bilance činila 43 obětí.

Záplavy způsobily chaos v částech největšího města jihovýchodní Asie. V některých oblastech nefunguje elektřina a nejezdí vlaky. Televizní záběry ukazovaly, jak voda zaplavuje části Jakarty, a blátem pokrytá auta, některá navršená na sobě.

Obyvatelé se pomalu začali vracet do svých vyplavených domovů, uklízí a snaží se ze svého majetku zachránit, co se dá, uvedla agentura Kjódó. Někteří prodejci nábytku či čistírny nabízejí slevy, aby pomohli zasaženým postavit se zpátky na nohy.

BMKG varovala, že změny klimatu zvyšují riziko extrémního počasí a silné srážky mohou trvat až do poloviny února. Jejich vrchol očekává v období od 11. do 15. ledna.

V Jakartě a okolí bydlí více než 30 milionů lidí. Město v období dešťů čelí povodním pravidelně. Současné záplavy úřady podle počtu obětí označují za nejhorší od roku 2007.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nový koronavirus mutuje. Už 17 mrtvých, strach z nákazy v Evropě roste

22.01.2020 20:40 Aktualizováno Počet obětí nákazy novým koronavirem stoupl v čínské provincii Chu-pej na 17. Informovala o tom…

Epidemie se rychle šíří. Nový koronavirus pronikl do Hongkongu a Macaa

22.01.2020 12:04 První případy infekce novým typem koronaviru zaznamenaly dnes Hongkong a Macao, které jsou…

Svět děsí nový koronavirus. Země zavádějí opatření, první státy zavírají…

22.01.2020 09:29 Počet potvrzených případů nákazy novým typem koronaviru prudce stoupá. V Číně se za poslední týden…

Nejen koalové. Kvůli požárům v Austrálii může vyhynout řada vzácných zvířat

22.01.2020 07:35 Vzácní živočichové v Austrálii, kteří se vyskytují jen na specifických místech, bojují o přežití…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama