Indonéští policisté byli zatčeni za únos britského občana

Indonéské úřady zadržely čtyři místní policisty a dva civilisty, kteří čelí podezření z účasti na únosu britského občana. Na výkupném za něj měli nakonec získat 900.000 dolarů (20,7 milionu korun). Britská ambasáda v Jakartě uvedla, že je s případem seznámena, ale že věc je v kompetenci indonéské policie, napsala agentura AFP.

Přidejte svůj názor

Vlajky
doporučujeme

Policisté muže zastavili v autě na mýtné bráně na jednom z hlavních silničních tahů v indonéské metropoli. Nejdříve ho odvezli na služebnu, následně ho však převezli do blízkého hotelu, odkud ho nechtěli pustit. Policii nahlásila uneseného Brita jako nezvěstného jeho žena 31. října.

Únosci muže donutili, aby zavolal svému nadřízenému v práci a požadoval od něj výkupné v dolarech. Po vyjednávání jim peníze skutečně dorazily, a tak Brita propustili. Místní policie je však zatkla ve chvíli, kdy se snažili vyměnit obnos za indonéské rupie.

Policejní mluvčí v Jakartě místní pobočce CNN sdělila, že do únosu byli zapleteni "bezcharakterní" členové policejních sil.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž polovinu života trpěl velkými problémy. Lékaři nemohli uvěřit tomu, co…

19.11.2019 16:14 Vleklé a chronické obtíže se mohou objevit u každého z nás i bez zjevné příčiny. Občas se ji ale…

Řada studentů nadále obléhá univerzitu v Hongkongu. Nasadí Čína armádu?

19.11.2019 14:56 Aktualizováno Na hongkongské polytechnické univerzitě, kterou minulý týdny obsadilo několik set studentů na…

Tři roky v zajetí Tálibánu: Profesoři byli dnes propuštěni, změnili se k…

19.11.2019 12:59 Aktualizováno Afghánský Tálibán dnes pustil na svobodu amerického a australského profesora, které držel více než…

Drsná indoktrinace muslimů. Z USA zní varování před vymýváním mozků a…

19.11.2019 12:00 NÁZOR - "Seberte každého, kdo má být sebrán." Ozvěna knih 1984, Konec civilizace a Fahrenheit 451…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama