Inferno je u konce? Požáry v Austrálii pod kontrolou, hořela plocha o rozloze ČR a SR

Všechny lesní požáry, které hořely v posledních týdnech v nejhůře postiženém australském státě Nový Jižní Wales, mají už hasiči pod kontrolou. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC News s odvoláním na místní úřady.

Přidejte svůj názor

Požár
doporučujeme

Ničivá a výjimečně dlouhá sezona požárů v Austrálii si od září vyžádala nejméně 33 životů a podle odhadů zahubila až jednu miliardu zvířat. Živel zničil přes 3000 domů a shořelo asi 117.000 kilometrů čtverečních porostu, což skoro odpovídá rozloze Česka a Slovenska dohromady. Nový Jižní Wales, ležící na západě Austrálie, byl požáry postižen vůbec nejsilněji.

K uhašení ohňů přispěly mohutné deště, které Nový Jižní Wales v posledních dnech zasáhly. Jednalo se o nejsilnější srážky v tomto státě za několik desítek let. Kvůli záplavám musely být evakuovány stovky lidí.

V sousedním státě Queensland si povodně podle nejnovějších zpráv vyžádaly jednoho mrtvého. Pětasedmdesátiletý kajakář se pohřešoval od neděle, kdy si vyrazil na řeku Mary River. Jeho tělo nalezli záchranáři dnes.

"Všechny požáry ještě nebyly uhašeny, některé ohně na jihu Nového Jižního Walesu ještě stále hoří, všechny už ale máme pod kontrolou," napsal dnes na twitteru komisař Rob Rogers.

Oddechnout si tak mohou mimo jiné obyvatelé metropole Nového Jižního Walesu Sydney, které zůstávalo kvůli dýmu z požárů řadu týdnů zahaleno hustým kouřem. Katastrofální požáry přišly po vleklém suchu, jež někteří experti spojují s klimatickými změnami. Podle meteorologů byl loňský rok v Austrálii nejsušší a nejteplejší v historii měření.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počet nově nakažených koronavirem v Číně klesl nejvíce od ledna

28.02.2020 10:17 Aktualizováno V pevninské Číně stoupl ve čtvrtek počet případů nákazy novým typem koronaviru o 327, celkově se…

Jižní Korea má 571 nových případů koronaviru, nejvíc zasažené je město Tegu

28.02.2020 10:00 Aktualizováno Jižní Korea dnes oznámila, že se novým typem koronaviru nakazilo dalších 571 lidí. Celkový počet…

COVID-19: Přes 83 tisíc nakažených, 2858 obětí, zasaženo je 53 zemí

28.02.2020 08:37 Nový typ koronaviru, který způsobuje nemoc COVID-19, se objevil počátkem loňského prosince v Číně,…

Covid-19 se stále šíří. První případy hlásí Litva, Nový Zéland a Bělorusko

28.02.2020 07:54 Litevská vláda dnes informovala, že se v zemi potvrdil první případ nákazy novým koronavirem.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama