Interpol žádá o zadržení dědice firmy Red Bull, ve ferrari zavinil smrtelnou nehodu

Mezinárodní policejní organizace Interpol požádala o zadržení dědice firmy Red Bull, jenž v Thajsku čelí obvinění z nebezpečného řízení a zabití policisty při dopravní nehodě z roku 2012. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na thajskou policii.

Interpol
doporučujeme

Interpol v případě Vorajutchy Júvitji vydal takzvané červené oznámení, které je podle webových stránek organizace žádostí u přidružených zemí o nalezení a předběžného zadržení hledaného člověka. Interpol oznámení vydává na žádost konkrétního státu a nejde o mezinárodní zatykač.

O zadržení osmatřicetiletého dědice společnosti Red Bull zažádalo Thajsko, informuje AP. Tamní policie Júvitju, známého pod přezdívkou "Šéf", viní z toho, že v září roku 2012 v Bangkoku ve svém Ferrari najel do policisty na motorce a ten následně zemřel. Podle svědků jel automobil nepřiměřenou rychlostí. Policie Júvitju krátce po nehodě zatkla, ale po několika hodinách a po zaplacení kauce 500.000 bátů (skoro 370.000 korun) vazbu opustil.

Poté se několik let policii a soudním stáním vyhýbal. Když na něj thajská policie v roce 2017 vydala zatykač, uprchl do zahraničí. Kde se zdržuje nyní, není známo. Ke kroku Interpolu se nevyjádřil.

Thajská prokuratura letos v červenci od jeho stíhání upustila, jelikož u některých obvinění vypršela platnost. Rozhořčení Thajců nicméně vedlo k novému obvinění z nebezpečného řízení, které mělo za následek smrt, a užití narkotik.

Případ vnuka zesnulého thajského miliardáře Čalea Júvitji, jenž společně s rakouským podnikatelem Dietrichem Mateschitzem vymyslel složení energetického nápoje Red Bull, vyvolává v Thajsku rozhořčení veřejnosti od začátku. U mnohých obyvatel asijské země potvrdil přesvědčení, že bohatí a vlivní lidé jsou beztrestní. Júvitjova rodina vlastní zhruba polovinu společnosti Red Bull a podle magazínu Forbes zaujímá dvacáté místo na seznamu nejbohatších lidí v Thajsku.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tajfun Molave se prohnal Vietnamem. Nejméně 35 mrtvých, desítky lidí se…

29.10.2020 15:42 Aktualizováno Nejméně 35 lidí zahynulo a více než 50 se pohřešuje v důsledku tajfunu Molave, který v posledních…

Tchaj-wan si úspěšně poradil s covidem. Už 200 dní nemá žádný domácí…

29.10.2020 14:05 Tchaj-wan již 200 dní nezaznamenal žádný přenos koronaviru na svém území. Tchajwanské středisko pro…

Peking brutálně postupuje proti Ujgurům. Pompeo zkritizoval Čínu i za…

29.10.2020 11:13 Americký ministr zahraničí Mike Pompeo dnes označil zacházení Číny s muslimskou menšinou Ujgurů za…

Dubaj připomněla oslavy 28. října. Nejvyšší mrakodrap světa dostal české…

28.10.2020 21:18 Při příležitosti dnešního 102. výročí vzniku samostatného československého státu se v barvách české…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama