Jak využít prázdní kina? V Jižní Koreji objevili nový zdroj příjmů

Největší jihokorejský řetězec kin CGV začal pronajímat své kinosály hráčům videoher, aby si v době pandemie covidu-19 zajistil nový zdroj příjmů. Zájemci si tak mohou užít své oblíbené hry s obrazem v obří velikosti. Podobnou službu nabízí také americký řetězec Malco Theatres. Informuje o tom server BBC.

Kino, ilustrační foto
doporučujeme

Mnohá kina v Jižní Koreji jsou nyní zavřená, protože kvůli koronavirové krizi mohou naplnit své sály pouze z poloviny a mají k dispozici mnohem méně nových filmů k přilákání diváků.

CGV nabízí pronájem kinosálů až čtyřem hráčům videoher. Před šestou hodinou ranní stojí pronájem na dvě hodiny kolem 95 dolarů (zhruba 2000 Kč), ve večerních hodinách pak 135 dolarů. Hráči si musejí přinést své vlastní herní konzoly, hry a ovladače.

"Úžasná je obzvlášť kvalita zvuku," uvedla pětadvacetiletá studentka, která s přáteli nabídku využila. "Zvuky výstřelů jsou tak živé. A když něco letělo přímo na mě, dokonce jsem křičela," dodala.

Společnost Malco Theatres ve svých kinosálech umožňuje hraní videoher v rámci služby Malco Select pro soukromé projekce pro maximálně 20 lidí. Cena služby činí 100 dolarů za dvě hodiny, píše BBC.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dalajlama dostal první dávku očkování proti koronaviru

06.03.2021 10:50 Tibetský náboženský vůdce dalajlama dnes dostal první dávku očkování proti koronaviru.…

Nový Zéland zasáhla tři zemětřesení, hrozí tsunami

04.03.2021 21:50 Aktualizováno Nový Zéland dnes zasáhlo již třetí zemětřesení, úřady varují před tsunami a nařídily evakuaci…

Po středečním brutálním zásahu policie v Barmě pokračují protesty

04.03.2021 10:03 Barmská policie dnes zasáhla slzným plynem proti demonstrantům, kteří se shromáždili v největším…

Při protestech v Barmě dnes zemřelo 38 lidí. Zatýkají se novináři, mezi…

03.03.2021 19:57 Na několika místech Barmy při dnešních protestech proti únorovému vojenskému puči zemřelo 38 lidí.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama