Japonsko čeká úder tajfunu Hagibis. Ruší letecké spoje, nepojedou šinkanzeny

Letecké společnosti v Japonsku před očekávaným víkendovým úderem tajfunu Hagibis ruší spoje, linky se chystají pozastavit i provozovatelé rychlovlaků. Oznámila to japonská agentura Kjódó. Tajfun se přiblíží k japonskému pobřeží dnes večer, v sobotu by pak mohl vstoupit nad pevninu. Ohrožen je východ a sever ostrovní země včetně metropole Tokia.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Hurikán
doporučujeme

Rychlovlaky šinkanzen mezi Tokiem a Nagojou budou v sobotu odřeknuty, spoje z Nagoje do Ósaky pak budou výrazně omezeny. Utlumena bude také běžná železniční doprava v oblasti Tokia.

Aerolinky All Nippon Airways v sobotu zrušily většinu letů z letišť Haneda a Narita, která obsluhují Tokio, ke stejnému kroku přistoupila i letecká společnost Japan Airlines.

Japonský premiér Šinzó Abe pověřil jednotlivé ministry, aby kvůli tajfunu podnikli nezbytná přípravná opatření. Úřady již vyzvaly obyvatele, aby ohrožené oblasti opustili s předstihem a aby se zásobili potravinami a vodou.

Podle meteorologů může Hagibis udeřit v regionu Tókai, jehož součástí je i Nagoja, i v oblasti metropole vichrem o rychlosti až 220 kilometrů v hodině. Do nedělního rána zde může napršet přes 80 centimetrů.

Hagibis k východnímu japonskému pobřeží míří rychlostí 25 kilometrů v hodině, doprovází ho vítr o rychlosti až 252 kilometrů v hodině. Zatímco v sobotu živel potrápí ostrov Honšú, v neděli se přiblíží k ostrovu Hokkaidó.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Odsun muslimských uprchlíků na ostrov? Námořnictvo se už připravuje

20.10.2019 16:45 Aktualizováno Několik tisíc příslušníků barmské menšiny Rohingů, kteří uprchli před násilím ve své zemi do…

Tvrdé střety v Hongkongu: Létaly zápalné bomby, policie použila vodní děla

20.10.2019 16:17 Aktualizováno Několik tisíc lidí dnes přišlo znovu demonstrovat proti vládě v Hongkongu, i když policie akci…

"Přepadovka" v Afghánistánu. Dorazil šéf Pentagonu, jedná o stažení vojáků

20.10.2019 15:05 Americký ministr obrany Mark Esper dnes přicestoval do Afghánistánu, z nějž chce americká…

Indonéský prezident Widodo byl inaugurován, přísahu složil pod výtiskem…

20.10.2019 13:43 Za přísných bezpečnostních opatření se dnes v Jakartě konala inaugurace opětovně zvoleného…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama