Japonsko chce na olympiádě zredukovat počty hostů a funkcionářů

Po vyloučení účasti zahraničních diváků na hrách v Tokiu požaduje japonská vláda i výrazné zredukování počtu funkcionářů a oficiálních hostů této sportovní akce. Podle japonských médií by měl být počet osob z ciziny, jejichž přítomnost přímo nesouvisí s konáním soutěží, omezen na polovinu, tedy na zhruba 30.000. Mezinárodní olympijský výbor už oznámil, že akreditaci přidělí pouze osobám, bez nichž se organizace her či konání jednotlivých soutěží neobejde.

Olympiáda, ilustrační foto
doporučujeme

Vláda to považuje podle televizní stanice NHK za nutné jako další opatření proti šíření koronaviru a obrátila se kvůli tomu na MOV. Jeho výkonný výbor v pátek rozhodl, že omezí vydávání akreditací osobám, jejichž účast není nezbytná. Nemají se například konat ani akce určené pro hosty a partnery MOV či pro bývalé olympijské medailisty (tzv. Olympic Athlete Legends).

Podle agentury Kjódo původní odhady pořadatelů počítaly zhruba s 90.000 zahraničních hostů včetně 30.000 sportovců, trenérů a členů týmů. Už dříve bylo rozhodnuto o vyloučení zahraničních diváků, do Tokia nebudou moci ani rodinní příslušníci sportovců a většina zahraničních dobrovolníků.

Snaha vlády o redukci počtu účastníků ze zahraniční má být podle médií dalším argumentem pro obyvatelstvo, aby změnilo názor na konání her. Nové výzkumy veřejného mínění ukazují, že většina Japonců je stále pro další odložení, případně úplné zrušení her.

Japonská metropole navíc zaznamenala opětovný nárůst počtu případů nákazy. Za dnešek jich bylo v dějišti her zjištěno 430, což je nejvyšší číslo zhruba od poloviny února. Před týdnem v Tokiu po dvou měsících přestal platit nouzový stav a v pátek země hlásila poprvé od 6. února znovu více než 2000 nových případů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Japonský plán vypustit vodu z Fukušimy možná skončí u mezinárodního soudu

14.04.2021 11:40 Jižní Korea zvažuje, že by se obrátila na mezinárodní soud kvůli rozhodnutí Japonska, které chce do…

Indie ohlásila přes 184.000 nových případů infekce koronavirem

14.04.2021 10:15 Indie dnes ohlásila další rekordní denní přírůstek nákaz koronavirem. Za posledních 24 hodin…

Indie opět hlásí nejvyšší denní přírůstek na světě

13.04.2021 08:49 Indie dnes ohlásila 161.736 nově potvrzených případů nákazy koronavirem za uplynulých 24 hodin, což…

Svržená barmská vůdkyně Su Ťij si vyslechla další obvinění

12.04.2021 11:00 Bývalá barmská vůdkyně a nositelka Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij čelí dalšímu obvinění z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama