Japonsko hlásí 10 tisíc nakažených a 200 mrtvých, ukázala se slabina zdravotnického systému

V Japonsku dosáhl počet lidí nakažených koronavirem 10.000. Oznámila to dnes televizní stanice NHK. Země má do dnešního dne 200 mrtvých. Rekordní nárůst nových případů ohlásil Singapur, za den tam přibylo 942 infikovaných.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Japonsko, Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Japonský premiér Šinzó Abe tento týden rozšířil stav nouze z původních sedmi prefektur na území celého Japonska až do 6. května. Lidem to ztíží cestování o svátcích, které připadají na přelom dubna a května a při nichž mají Japonci delší volno.

Abe podle agentury Kjódó v pátek vyzval občany, aby se zdržovali doma. Tokio zaznamenává rekordní nárůst nových případů a panují obavy, že zdravotnický systém ve venkovských oblastech může mít problémy, protože tam žije mnoho starších, a komplikacemi tedy více ohrožených lidí.

Podle japonských sdělovacích prostředků nemocnice stále častěji odmítají přijímat nové pacienty s podezřením na koronavirus, ale i s jinými potížemi. List Japan Today uvedl, že posádka jedné ze sanitek byla odmítnuta v 80 nemocnicích, když vezla pacienta, který měl dýchací potíže a horečku. V jiném případě se podařilo pacienta umístit až poté, co jej odmítli ve 40 klinikách a nemocnicích.

Japan Today doplnil, že pohotovosti mnoha nemocnic odmítají přijímat i lidi, kteří utrpěli infarkt, mrtvici nebo mají vnější zranění.

Situace podle listu poukazuje na slabiny japonského zdravotního systému. Není dostatek lůžek, chybí personál i vybavení. Japonský svaz pro akutní medicínu tvrdí, že pohotovostní oddělení už zkolabovala. Nemocnice jsou přetížené, protože dosud v zemi hospitalizovali všechny případy koronaviru, včetně lidí s mírnými symptomy.

Nemoci covid-19 v Japonsku dosud podlehlo 200 lidí a nejpostiženější oblastí zůstává Tokio. V pátek tam zaregistrovali 201 nových nakažených, NHK ohlásila, že dnes Tokio zaznamenalo 181 nových případů.

V Japonsku se měly letos konat letní olympijské hry, ale kvůli epidemii byly odloženy na příští rok.

V Singapuru ministerstvo zdravotnictví ohlásilo 942 nových případů nákazy, takže celkově má Singapur 5992 infikovaných. Ministerstvo nové nakažené charakterizovalo jako lidi s "pracovním povolením", kteří žijí v ubytovnách pro cizince.

V Thajsku přibylo 33 nakažených a celkově jich tam je 2733. Nikdo další na covid-19 v Thajsku nezemřel, takže počet úmrtí zůstává na 47.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Protesty proti rasismu zasáhly celý svět, rostou obavy z šíření koronaviru

02.06.2020 17:38 Aktualizováno Solidaritu s americkými demonstracemi proti policejní brutalitě a rasismu dnes přišly v Sydney…

Ve Wu-chanu otestovány miliony lidí, odhaleno 300 asymptomatických případů…

02.06.2020 17:30 V čínském velkoměstě Wu-chanu, kde se vůbec poprvé na konci minulého roku objevil nový koronavirus,…

V Bangladéši zemřel s covidem-19 první barmský uprchlík

02.06.2020 11:49 Bangladéš dnes ohlásil první úmrtí v souvislosti s covidem-19 mezi barmskými Rohingy, kteří žijí v…

Správkyně Hongkongu obvinila cizí vlády z dvojího metru

02.06.2020 09:36 Hongkongská správkyně Carrie Lamová dnes obvinila Spojené státy i další země z "dvojího metru" ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy