V Japonsku podlehlo koronaviru už osm lidí, kvůli nákaze jsou zavřené školy

V Japonsku dnes novému typu koronaviru podlehl již osmý člověk, 80letý muž ze severu země. Japonské úřady dnes kvůli nákaze rozhodly o uzavření základních a středních škol, nařízení začne platit po víkendu, informovala agentura AP. Země rovněž zaznamenala první případ, kdy se jeden pacient nakazil dvakrát.

Přidejte svůj názor

Roušky v Japonsku? Naprosto běžné
doporučujeme

K dnešnímu dni bylo v Japonsku evidováno více než 890 případů nákazy, započítá-li se i přes 700 nakažených z výletní lodi Diamond Princess, kterou japonské úřady vzaly do karantény. Čtyři z osmi obětí jsou z plavidla, další čtyři pocházejí z japonských ostrovů. Jedním z ohnisek nákazy je i severní ostrov Hokkaidó, odkud pocházel starší muž, jehož úmrtí dnes oznámily úřady.

Japonská vláda dnes začala na pevninu propouštět část posádky z Diamond Princess. "Dvacet čtyři členů posádky dnes začalo s vyloďováním, operace bude trvat několik dní," citovala AFP japonského ministra zdravotnictví. Na palubě zůstává zhruba 1000 zaměstnanců, kteří na rozdíl od cestujících nepodstoupili 14denní karanténu, protože se o pasažéry dále starali.

zdroj: YouTube

Členové mezinárodní posádky budou po vylodění 14 dní na pozorování v karanténě na pevnině, než jim bude dovoleno z Japonska odcestovat.

Tokio, které letos v létě pořádá olympijské hry, už kvůli šíření nákazy přijalo řadu ochranných opatření, například doporučilo zrušit velké veřejné a sportovní akce. K uzavření škol v celé zemi vyzval dnes japonský premiér Šinzó Abe, podle kterého mají školy otevřít až po konci jarních prázdnin, které trvají do začátku dubna.

Nezávisle na rozhodnutí vlády se dnes na týden rozhodly uzavřít své dveře žákům mezi sedmi až 15 lety i hokkaidské školy. Informuje o tom agentura AP.

Obavy úřadů vyvolala žena z Ósaky, u které lékaři podruhé potvrdili přítomnost koronaviru. Ačkoliv se jedná o první podobný případ v Japonsku, testy podruhé prokázaly infekci už dříve u některých pacientů v Číně, poznamenává agentura Reuters. Nemoc doprovázená bolestí v krku a na hrudníku se podruhé objevila u čtyřicátnice, která pracuje jako průvodkyně. Žena měla podle ósackých úřadů poprvé pozitivní test na konci ledna, z nemocnice byla po vyléčení propuštěna 1. února.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pevninská Čína hlásí 45 nových případů nemoci COVID-19

29.03.2020 06:52 V pevninské Číně za sobotu přibylo 45 nových případů nákazy koronavirem, což je o devět méně než v…

KLDR odpálila dvě balistické rakety krátkého doletu

29.03.2020 05:45 Severní Korea v noci na dnešek SELČ odpálila dvě balistické rakety krátkého doletu, které dopadly…

V Sydney zhasla opera, globální Hodina Země začala

28.03.2020 17:13 Navzdory omezením kvůli koronaviru začala dnes na Novém Zélandu, na Fidži a v Austrálii již…

Čínský Wu-chan se po dlouhých měsících otevřel světu. Do města přijel vlak

28.03.2020 11:53 Čínské velkoměsto Wu-chan, kde se na konci loňského roku poprvé objevil nový typ koronaviru, se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama