Karanténa čeká 120 milionů Indů, Hongkong zpřísňuje opatření

Některé asijské země se nyní kvůli zvýšeným počtům nových případů nákazy koronavirem vrací k přísným opatřením, které již dříve zrušily. Dvoutýdenní uzávěru dnes oznámila vláda v indickém státě Bihár, dotkne se okolo 120 milionů lidí. Na týden se uzavře jihoindické velkoměsto Bengalúru.

Ilustrační foto
doporučujeme

Indie je po Spojených státech a Brazílii co do počtu nakažených třetím nejhůře zasaženým státem světa. Dnes tamní úřady oznámily bezmála 28.500 nových případů nákazy, v pondělí jich přibylo rekordních téměř 29.000. Celkem země s 1,2 miliardy obyvatel registruje 906.752 případů nákazy, více než 2.000 lidí s covidem-19 zemřelo.

zdroj: YouTube

Vláda severoindického Biháru rozhodla o celostátní uzávěře, která začne platit ve čtvrtek a potrvá dva týdny. Jde o největší podobnou karanténu v Indii od uvolňování pravidel na začátku června, píše agentura AFP.

S týdenní karanténou ode dnešního večera počítá i Bengalúru. Uzavřeny zde budou svatostánky, veřejná doprava, školy, restaurace, úřady a většina obchodů. Tamní obyvatelé budou moci jít ven pouze na nákup nezbytností.

Íránské ministerstvo zdravotnictví dnes oznámilo, že v zemi za posledních 24 hodin přibylo 179 úmrtí pacientů s nemocí covid-19, informovala agentura AFP. V hlavním městě Teheránu se proto od dnešního dne opět zpřísňují karanténní opatření včetně uzavření některých podniků. Jde především o tělocvičny, fitcentra a posilovny, bazény, zoologickou zahradu a kavárny.

Od poloviny června v Íránu denně přibývá více než sto nových obětí. Úřady zavedly mimo jiné povinné nošení roušky v uzavřených veřejných prostorách. Podle údajů Univerzity Johnse Hopkinse počet obětí v této více než osmdesátimilionové blízkovýchodní zemi dosáhl 13.211, celkový počet infikovaných stoupl na 262.173.

Íránská vláda kvůli obnově ekonomických aktivit začala už v dubnu uvolňovat protikoronavirová omezení, ale počet případů v zemi dál stoupá. V pěti provinciích je situace tak špatná, že tam musela být ochranná opatření opět zpřísněna.

Hongkong podle Reuters od dnešní půlnoci zavede nejpřísnější opatření od konce ledna, kdy se infekce ve městě objevila. Podle nových pravidel budou muset tamní obyvatelé povinně nosit roušky ve veřejné dopravě. Restaurace musí nabízet jídlo pouze s sebou. Vrátí se omezení veřejného setkávání na čtyři až 50 lidí a na týden musí uzavřít také nejrůznější podniky včetně tělocvičen. Měsíc od slavnostního znovuotevření se také znovu zavřou brány místního zábavního parku Disneyland.

Město pod čínskou správou dnes oznámilo 48 nových případů. Od propuknutí epidemie 7,4 milionové město zaznamenalo 1500 případů nákazy a osm úmrtí.

Vstup zahraničním turistům do země dnes omezila thajská vláda. V zemi se již více než 50 dní neobjevil případ lokálního přenosu, dva případy mezi cizinci však vedly k izolaci až 400 lidí. Nutnost dvoutýdenní karantény po příjezdu do země se nyní týká i diplomatů a jejich rodinných příslušníků a pozastaveny byly i krátkodobé pracovní cesty a státní návštěvy.

V Thajsku se od propuknutí nákazy v lednu koronavirem nakazilo 3227 lidí, 58 pacientů s covidem-19 zemřelo.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Filipíny ohlásily skokový nárůst nakažených koronavirem, lidé uvázli na…

04.08.2020 16:45 Na desítky milionů Filipínců v Manile a čtyřech okolních provinciích se kvůli nárůstu…

Peking nedovolí, aby USA ukradly TikTok, píše komunistický list China Daily

04.08.2020 16:05 Aktualizováno Čína nehodlá akceptovat, aby Spojené státy ukradly jakoukoli čínskou technologickou firmu a je…

Čínští novináři mají potíže s vízy v USA, Peking pohrozil odvetou

04.08.2020 14:52 Čína dnes pohrozila odvetou, pokud americká vláda bude pokračovat podle Pekingu v nepřátelském…

Indie zavedla v Kašmíru zákaz vycházení. Obává se protestů, v ulicích jsou…

04.08.2020 13:55 V indické části Kašmíru ode dneška platí dvoudenní zákaz vycházení, kterým chtějí úřady předejít…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama