Kardinál George Pell byl přemístěn do jiného vězení, kvůli přeletu dronu

Australský kardinál George Pell, který si odpykává šestiletý trest za zneužití dvou chlapců z chrámového sboru v 90. letech v Melbourne, byl tento týden přemístěn do jiné věznice. Stalo se tak v reakci na přelet dronu nad vězeňským zařízením, kde byl zadržován, informovala dnes agentura Reuters.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

George Pell
doporučujeme

George Pell (78), který byl do loňského února jako prefekt ekonomického sekretariátu třetím mužem Vatikánu, je nejvýše postaveným katolickým duchovním odsouzeným za sexuální zneužívání.

Podle australské tiskové agentury AAP bezpilotní letoun přelétl ve čtvrtek poblíž zahrady pro návštěvníky věznice, v níž má Pell přidělenou práci jako pletí a zalévání. Dron měl pravděpodobně pořídit snímky duchovního, které by se jistě daly dobře zpeněžit.

Pell byl po incidentu přesunut do jiné káznice ve státě Viktorie mimo Melbourne. Ministerstvo spravedlnosti připomnělo, že přelety dronů v dosahu 120 metrů od věznic jsou v Austrálii zakázány a hrozí za ně až dvouletý trest.

Australský soud v listopadu oznámil, že je ochoten zabývat se odvoláním kardinála Pella proti rozhodnutí soudu nižší instance, který mu za sexuální zneužití chlapců udělil šestiletý trest vězení.

Pell byl loni v březnu uznán vinným, že se v 90. letech jako arcibiskup provinil vůči dvěma chlapcům ve věku 13 let. Jeden z nich zemřel v roce 2014 ve svých 31 letech na předávkování heroinem, proti Pellovi tak během procesu vypovídal jen druhý z nich. Ten soudcům popsal, že Pell se v roce 1996 po nedělní mši před ním a před druhým hochem v sakristii melbournské katedrály obnažil, osahával je na genitáliích a masturboval. Přinutil ho také k orálnímu sexu.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prezident Srí Lanky potvrdil smrt více než 23 tisíc lidí, zemřeli ve válce

20.01.2020 17:17 Srílanský prezident Gotabaja Radžapakse poprvé přiznal, že lidé pohřešovaní od dob občanské války…

Počet nakažených záhadným virem prudce stoupá. Nemocných jsou stovky

20.01.2020 13:47 Aktualizováno Počet potvrzených případů zápalu plic způsobeného novým a dosud málo prozkoumaným druhem koronaviru…

Krvavé střety v Barmě: Dívky utíkají před násilím do klášterů

19.01.2020 15:14 Krvavé střety mezi armádou a separatistickými povstaleckými skupinami v Barmě vedou stále více…

Jedna katastrofa střídá druhou. Austrálii hrozí silné bouře a záplavy

19.01.2020 12:14 Východ Austrálie nyní místo ohně ohrožuje voda. Předpověď počasí pro australský stát Victoria…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama