Kim Čong-un se Severokorejcům omluvil za těžkosti, posílí armádu

Severokorejský vůdce Kim Čong-un se ve svém projevu u příležitosti 75. výročí založení vládní Korejské strany práce omluvil občanům za těžkosti, jimž musí čelit v každodenním životě, a slíbil jim změny. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Na vojenské přehlídce Kim hovořil také o posílení armády, která má podle něj čistě obranný a odstrašovací charakter, a znovu zopakoval, že KLDR zatím neregistruje jediný případ nákazy koronavirem.

Kim Čong-Un
doporučujeme

Agentura Kjódó upozornila, že severokorejský vůdce se vůbec nezmínil o vztazích se Spojenými státy ani o neúspěšných jednáních o jaderném odzbrojení, které se loni dostaly do mrtvého bodu. V půlhodinovém projevu, který vysílala státní televize, ale řekl, že po skončení pandemie doufá v budoucí spolupráci s Jižní Koreou a dokonce se občanům omluvil za obtížné životní podmínky. Ty prý chce zlepšit pomocí "inovací a praktických změn".

Vojenská přehlídka se konala dnes časně ráno a kvůli neobvyklé hodině média spekulovala o tom, zda nešlo jen o pouhý nácvik. Několik hodin po jejím skončení začala televize vysílat sestříhaný záznam. Analytici předpovídali, že KLDR by mohla ukázat nové strategické zbraně.

"Budeme pokračovat v posilování armády určené k sebeobraně a odstrašení," řekl Kim, který přehlídku zhlédl v obleku a kravatě a nikoli v tradičním formálním oděvu, tedy maoistickém saku se stojáčkem.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Indie eviduje další skoro 4000 obětí covidu-19

14.06.2021 07:44 V Indii dnes pokračoval několikatýdenní pokles denních počtů koronavirových infekcí, když…

Izraelský parlament vyslovil důvěru Bennetově vládě

13.06.2021 21:23 Aktualizováno Izraelský parlament dnes podle očekávání vyslovil důvěru nové koaliční vládě, kterou povede Naftali…

Hypotéza o wuchanském původu koronaviru je podle WHO stále otevřená

13.06.2021 10:26 Hypotéza o tom, že koronavirus, jímž se od loňska na světě nakazilo přes 175 milionů lidí, pochází…

Počet nově nakažených v Indii klesl nejníže za déle než dva měsíce

12.06.2021 12:56 V Indii se za uplynulých 24 hodin nakazilo koronavirem nejméně lidí za déle než dva měsíce. Přibylo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama