KLDR podle Japonska odpálila dvě balistické rakety

Severní Korea dnes podle japonského premiéra Jošihida Sugy odpálila dvě balistické rakety. Informují o tom agentury. Jde o první raketové testy, které Pchjongjang udělal po lednovém nástupu Joea Bidena do funkce amerického prezidenta.

raketa Hwasong-12
doporučujeme

Rezoluce OSN severokorejskému režimu kvůli jeho jaderným zbrojním programům testy balistických raket zakazují. Velení amerických sil v Pacifiku v reakci na dnešní zkoušky uvedlo, že jasně ukazují hrozbu, jakou severokorejský nedovolený zbrojní program představuje pro sousedy KLDR a mezinárodní společenství.

Rakety byly odpáleny s přibližně dvacetiminutovým odstupem z východu KLDR a urazily vzdálenost asi 420 a 430 kilometrů. Japonská vláda uvedla, že podle všeho nepoškodily žádnou loď ani letadlo. Suga Pchjongjangu vzkázal, že jeho "chování ohrožuje mír a bezpečnost Japonska a celého regionu". Severní Korea zkoušky uspořádala v den, kdy v Japonsku odstartovala štafeta s olympijskou pochodní před letošními letními hrami v Tokiu.

Členové jihokorejské Národní bezpečnostní rady dali najevo hluboké znepokojení kvůli jednání Pchjongjangu, uvedla kancelář jihokorejského prezidenta.

O minulém víkendu Severní Korea zkušebně odpálila dvě rakety krátkého doletu, informovali ve středu vysoce postavení představitelé americké vlády. Bidenova administrativa se o kontakt s Pchjongjangem pokusila, ten však takovou snahu označil za "laciný trik".

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Japonský plán vypustit vodu z Fukušimy možná skončí u mezinárodního soudu

14.04.2021 11:40 Jižní Korea zvažuje, že by se obrátila na mezinárodní soud kvůli rozhodnutí Japonska, které chce do…

Indie ohlásila přes 184.000 nových případů infekce koronavirem

14.04.2021 10:15 Indie dnes ohlásila další rekordní denní přírůstek nákaz koronavirem. Za posledních 24 hodin…

Indie opět hlásí nejvyšší denní přírůstek na světě

13.04.2021 08:49 Indie dnes ohlásila 161.736 nově potvrzených případů nákazy koronavirem za uplynulých 24 hodin, což…

Svržená barmská vůdkyně Su Ťij si vyslechla další obvinění

12.04.2021 11:00 Bývalá barmská vůdkyně a nositelka Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij čelí dalšímu obvinění z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama