Koronavirus se dostal na Maledivy. Zaměstnance letoviska patrně nakazil turista

Maledivy dnes potvrdily první dva případy nového koronaviru. Infikovaní jsou zaměstnanci turistického resortu, kteří se patrně nakazili od italského turisty, u něhož se nemoc potvrdila po návratu do vlasti. Na vyhodnocení testů na koronavirus čekají také dva francouzští turisté, kteří jevili příznaky nemoci.

Přidejte svůj názor

maledivy
doporučujeme

Dva resorty na dvou ostrovech byly uzavřeny, zatímco tamní úřady dohledávají, s kým mohli nakažení přijít do styku a provádějí další testy. Informovala o tom agentura Reuters.

Oba nakažení zaměstnanci resortu mají příznaky onemocnění COVID-19 a byli umístěni do karanténního zařízení na okraji hlavního města Malé. Jejich stav je podle ministerstva zdravotnictví stabilní.

Uzavřeny byly resorty Summer Island a Kuredu Island Resort, zatímco úřady zjišťují, s kým mohli nakažení přijít do styku a snaží se šíření nemoci v ostrovním státě, jehož ekonomika na turismu závisí, zastavit. Kolik je v uzavřených resortech turistů, není jasné.

Nový koronavirus vyvolává onemocnění s příznaky chřipky (horečku, kašel, problémy s dýcháním), pouze u některých pacientů vede k rozvoji virového zápalu plic. Podle dosavadních informací odborníků umírají na tento virus převážně senioři a lidé s podlomeným zdravím.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koronavirus ve Wu-chanu nedovolí lidem rozloučit se se zemřelými

07.04.2020 16:47 V čínském velkoměstě Wu-chanu, odkud se koncem minulého roku začala šířit koronavirová infekce a…

Japonsko nabídne 20 zemím lék proti covid-19, je mezi nimi i Česko

07.04.2020 16:47 Aktualizováno Japonsko plánuje věnovat dvacítce zemí včetně Česka lék proti chřipce, který je