Koronavirus v Austrálii: Počet nakažených stoupá, řeší se ohňostroj v Sydney

Nejlidnatější australský stát Nový Jižní Wales (NSW) eviduje největší denní přírůstek nakažených za poslední dva týdny. Rušit tradiční novoroční ohňostroj v Sydney však tamní úřady neplánují. V celé Austrálii přibylo za poslední den 109 nemocných, zatímco o den dříve tento přírůstek činil 85. Informovala o tom agentura Reuters.

Ilustrační foto
doporučujeme

NSW zaznamenal za uplynulý den 17 nově nakažených koronavirem, což je nejvíce od 12. srpna. Nejvíce postiženým státem zůstává Viktorie, která eviduje 90 případů, což je však výrazně méně než denní přírůstek 700 nakažených, který byl zaznamenán na vrcholu druhé vlny začátkem srpna.

V Melbourne, které je hlavním městem Viktorie a druhým největším v Austrálii, už pátý týden trvá šestiměsíční uzávěra. V neděli by tamní úřady podle Reuters měly rozhodnout o jejím postupném uvolnění.

Přísná opatření pomohla zpomalit šíření koronaviru, ale tvrdě dopadla na ekonomiku. Podle dnešních oficiálních údajů se Austrálie poprvé za 30 let dostala do recese.

Od začátku pandemie Austrálie zaznamenala skoro 26.000 nakažených koronavirem. Bilance mrtvých vystoupila na 663 poté, co Viktorie v posledních 24 hodinách zaznamenala úmrtí dalších šesti infikovaných.

Premiérka Nového Jižního Walesu Gladys Berejiklianová uvedla, že stát pokračuje v plánování hromadných akcí, jako je například tradiční novoroční ohňostroj v přístavu v Sydney. "Měli bychom pořádat akce, které jsme pořádali v minulosti. Bude to ale jiné," uvedla Berejiklianová. "Myslím, že pro mnoho lidí tyto ohňostroje představují naději," dodala.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Záchranáři v Číně vysvobodili polovinu ze zavalených horníků

24.01.2021 09:32 Záchranářům na východě Číny se dnes podařilo vysvobodit 11 horníků, které před dvěma týdny v dole…

Wu-chan rok po uzávěře. Život v epicentru pandemie se vrátil k normálu

23.01.2021 09:18 Čínský Wu-chan si dnes připomíná rok od chvíle, kdy úřady jedenáctimilionové město uzavřely kvůli…

Tisk: V japonské vládě panuje shoda na nutnosti zrušit olympiádu. Zrušení…

22.01.2021 05:50 Japonská vláda došla v soukromých jednáních k závěru, že kvůli koronaviru bude nutné zrušit…

V Indii zasáhl požár továrnu největšího světového výrobce vakcín

21.01.2021 16:40 Nejméně pět lidských životů si dnes vyžádal mohutný požár v rozestavěné budově firmy Serum…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama