Koronavirus v Austrálii: Počet nakažených stoupá, řeší se ohňostroj v Sydney

Nejlidnatější australský stát Nový Jižní Wales (NSW) eviduje největší denní přírůstek nakažených za poslední dva týdny. Rušit tradiční novoroční ohňostroj v Sydney však tamní úřady neplánují. V celé Austrálii přibylo za poslední den 109 nemocných, zatímco o den dříve tento přírůstek činil 85. Informovala o tom agentura Reuters.

Ilustrační foto
doporučujeme

NSW zaznamenal za uplynulý den 17 nově nakažených koronavirem, což je nejvíce od 12. srpna. Nejvíce postiženým státem zůstává Viktorie, která eviduje 90 případů, což je však výrazně méně než denní přírůstek 700 nakažených, který byl zaznamenán na vrcholu druhé vlny začátkem srpna.

V Melbourne, které je hlavním městem Viktorie a druhým největším v Austrálii, už pátý týden trvá šestiměsíční uzávěra. V neděli by tamní úřady podle Reuters měly rozhodnout o jejím postupném uvolnění.

Přísná opatření pomohla zpomalit šíření koronaviru, ale tvrdě dopadla na ekonomiku. Podle dnešních oficiálních údajů se Austrálie poprvé za 30 let dostala do recese.

Od začátku pandemie Austrálie zaznamenala skoro 26.000 nakažených koronavirem. Bilance mrtvých vystoupila na 663 poté, co Viktorie v posledních 24 hodinách zaznamenala úmrtí dalších šesti infikovaných.

Premiérka Nového Jižního Walesu Gladys Berejiklianová uvedla, že stát pokračuje v plánování hromadných akcí, jako je například tradiční novoroční ohňostroj v přístavu v Sydney. "Měli bychom pořádat akce, které jsme pořádali v minulosti. Bude to ale jiné," uvedla Berejiklianová. "Myslím, že pro mnoho lidí tyto ohňostroje představují naději," dodala.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Naděje na mír je u konce? Analytik popsal, co se děje na Korejském…

27.09.2020 00:01 NÁZOR - Zdálo se, že vztahy mezi dvěma korejskými státy se letos již nemohou zhoršit, uvádí Daniel…

Indie poskytne své kapacity na výrobu vakcín celému lidstvu

26.09.2020 20:39 Aktualizováno Kapacity na výrobu vakcín v Indii budou v boji proti pandemii covidu-19 využity k pomoci celému…

Při požáru v budově Huawei na jihu Číny zemřeli tři lidé

25.09.2020 20:48 Tři mrtví byli dnes nalezeni po požáru ve velkoměstě Tung-kuan na jihu Číny. Oheň vypukl v zařízení…

Nezvěstný čínský aktivista se po sedmi měsících zřejmě našel, je pod…

25.09.2020 12:29 Po sedmi měsících byl zřejmě nalezen čínský právník a aktivista Čchen Čchiou-š'. Nezvěstný byl od…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama