Krvavá přestřelka na moři: Ruští pohraničníci zranili pět rybářů z KLDR

Ruští pohraničníci použili zbraně při zadržení rybářského škuneru ze Severní Koreje, údajně pytlačícího v ruské ekonomické zóně v Japonském moři. Pět občanů KLDR utrpělo zranění, oznámila dnes agentura TASS s odvoláním na ruskou tajnou službu FSB, pod níž pohraničníci spadají. Komuniké ujistilo, že všem zraněným bylo poskytnuto ošetření.

Přidejte svůj názor 18 komentářů

Moře, ilustrační foto
doporučujeme

"Zbraně byly použity poté, co nebyl splněn zákonný požadavek pohraničníků na zastavení jednoho ze škunerů. V důsledku toho na lodi vzplála strojovna. Plavidlo bylo zadrženo, jeho posádka skládající se z 21 občanů KLDR evakuována a požár uhašen," vylíčil TASS ruskou verzi incidentu. "Pěti pytlákům byla poskytnuta zdravotnická pomoc," dodala FSB.

Při dané operaci ruští pohraniční zadrželi celkem 64 severokorejských rybářů a čtyři škunery. Byl to již čtvrtý zátah na údajné pytláky z KLDR. Na střelbu došlo už při prvním podobném zátahu. V Japonském moři totiž 17. září ruští pohraničníci zastavili dva severokorejské škunery s celkem 161 členy posádek a 11 motorových člunů. Posádka jedné z lodí prý na ruská plavidla střílela, čtyři Rusové byli zraněni. V následné přestřelce zahynul také jeden severokorejský námořník.

Agentura Reuters k pozadí konfliktu připomněla, že KLDR, která je kvůli svému jadernému a raketovému programu vystavena mezinárodním sankcím, se už roky potýká s nedostatkem potravin a státní přídělový systém nefunguje.

Loading...
Vstupte do diskuze (18)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Odsun muslimských uprchlíků na ostrov? Námořnictvo se už připravuje

20.10.2019 16:45 Aktualizováno Několik tisíc příslušníků barmské menšiny Rohingů, kteří uprchli před násilím ve své zemi do…

Tvrdé střety v Hongkongu: Létaly zápalné bomby, policie použila vodní děla

20.10.2019 16:17 Aktualizováno Několik tisíc lidí dnes přišlo znovu demonstrovat proti vládě v Hongkongu, i když policie akci…

"Přepadovka" v Afghánistánu. Dorazil šéf Pentagonu, jedná o stažení vojáků

20.10.2019 15:05 Americký ministr obrany Mark Esper dnes přicestoval do Afghánistánu, z nějž chce americká…

Indonéský prezident Widodo byl inaugurován, přísahu složil pod výtiskem…

20.10.2019 13:43 Za přísných bezpečnostních opatření se dnes v Jakartě konala inaugurace opětovně zvoleného…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama