Krvavá přestřelka na moři: Ruští pohraničníci zranili pět rybářů z KLDR

Ruští pohraničníci použili zbraně při zadržení rybářského škuneru ze Severní Koreje, údajně pytlačícího v ruské ekonomické zóně v Japonském moři. Pět občanů KLDR utrpělo zranění, oznámila dnes agentura TASS s odvoláním na ruskou tajnou službu FSB, pod níž pohraničníci spadají. Komuniké ujistilo, že všem zraněným bylo poskytnuto ošetření.

Moře, ilustrační foto
doporučujeme

"Zbraně byly použity poté, co nebyl splněn zákonný požadavek pohraničníků na zastavení jednoho ze škunerů. V důsledku toho na lodi vzplála strojovna. Plavidlo bylo zadrženo, jeho posádka skládající se z 21 občanů KLDR evakuována a požár uhašen," vylíčil TASS ruskou verzi incidentu. "Pěti pytlákům byla poskytnuta zdravotnická pomoc," dodala FSB.

Při dané operaci ruští pohraniční zadrželi celkem 64 severokorejských rybářů a čtyři škunery. Byl to již čtvrtý zátah na údajné pytláky z KLDR. Na střelbu došlo už při prvním podobném zátahu. V Japonském moři totiž 17. září ruští pohraničníci zastavili dva severokorejské škunery s celkem 161 členy posádek a 11 motorových člunů. Posádka jedné z lodí prý na ruská plavidla střílela, čtyři Rusové byli zraněni. V následné přestřelce zahynul také jeden severokorejský námořník.

Agentura Reuters k pozadí konfliktu připomněla, že KLDR, která je kvůli svému jadernému a raketovému programu vystavena mezinárodním sankcím, se už roky potýká s nedostatkem potravin a státní přídělový systém nefunguje.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Izrael a Súdán se dohodly na normalizaci vzájemných vztahů, oznámil Trump

23.10.2020 20:36 Aktualizováno Izrael se dohodl se Súdánem na normalizaci vzájemných diplomatických vztahů. Podle agentury Reuters…

Soul zkoumá úmrtí lidí, kteří zemřeli po očkování proti chřipce

23.10.2020 19:49 Jihokorejský vládní zdravotní úřad dnes zopakoval, že bude pokračovat v rozsáhlém programu očkování…

Trumpův výrok o špinavém vzduchu vyvolal v Indii bouři

23.10.2020 18:20 Čtvrteční výrok amerického prezidenta Donalda Trumpa o "nechutně špinavém" vzduchu v Indii způsobil…

Greenpeace varuje: Voda z Fukušimy vypuštěná do oceánu může poškodit…

23.10.2020 14:25 Voda z atomové elektrárny v japonské Fukušimě, kterou chce Japonsko vypouštět do moře, může…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama