Lékaři před kolapsem. Koronavirem se nakazilo 1716 zdravotníků, šest zemřelo

Novým typem koronaviru se v Číně nakazilo již 1716 pracovníků ve zdravotnictví a šest z nich nákaze podlehlo. Podle agentury Reuters o tom dnes informoval představitel čínské Národní zdravotní komise Ceng I-sin. Většina případů je z nejhůře postižené provincie Chu-pej, odkud se infekce začala koncem loňského roku šířit.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

"Služba zdravotnických pracovníků v první linii je skutečně nesmírně náročná, mají málo odpočinku, jsou pod obrovským psychickým tlakem a jsou vystaveni vysokému riziku nákazy," řekl Ceng na dnešní tiskové konferenci.

Více než 87 procent infikovaných zdravotníků je z provincie Chu-pej, v jejíž metropoli Wu-chanu epidemie vypukla. Od té doby se nemocí COVID-19, kterou virus způsobuje, nakazilo v pevninské Číně 63.951 lidí a 1380 na ni zemřelo.

zdroj: YouTube

Čínské úřady a nemocnice přiznávají, že mají pro lékaře, sestry a další zdravotnický personál nedostatek ochranných obleků, roušek a dalšího ochranného vybavení.

Vlnu rozhořčení a smutku vyvolala na čínských sociálních sítích smrt lékaře Li Wen-lianga, který byl jedním z prvních, kdo na nebezpečí nového typu koronaviru v prosinci poukázal a kdo vyzýval kolegy k nošení ochranných pomůcek. Čínská policie ho obvinila z šíření poplašných zpráv. Později se tento oftalmolog působící ve Wu-chanu sám údajně nakazil od pacientky a minulý týden zemřel.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Konec války v Afghánistánu. Tálibán a USA podepíšou mírovou dohodu

21.02.2020 15:34 Aktualizováno Afghánské radikální hnutí Tálibán podepíše 29. února před mezinárodními pozorovateli v katarské…

Karanténa na výletní lodi v Japonsku selhala? Několik evakuovaných má…

21.02.2020 15:24 Z výletní lodi Diamond Princess, jež byla od začátku února dva týdny v karanténě v japonském…

Covid-19 se stále šíří. Zamořené je jihokorejské město Tego, oběti viru…

21.02.2020 13:56 V Íránu dnes zemřeli další dva lidé nakažení novým typem koronaviru, nákaza tam má dohromady již…

Vojenská junta v Thajsku likviduje odpůrce. Soud rozpustil populární…

21.02.2020 13:18 Thajský ústavní soud dnes rozpustil třetí největší politickou stranu, nové opoziční uskupení…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama