Melbourne uvolní tvrdá opatření proti koronaviru, trvala přes sto dní

Australský stát Viktorie uvolní od dnešní půlnoci místního času (dnes v 15:00 SELČ) svá striktní opatření proti šíření koronaviru. Oznámil to dnes premiér tohoto státu Daniel Andrews. Uvolnění se dotkne i hlavního města Melbourne, kde tvrdá omezení trvala přes sto dnů, píší světové agentury.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2), foto: Martin Sanchez
doporučujeme

Druhý nejlidnatější stát Austrálie je největším ohniskem nákazy v zemi, v posledních pěti dnech ale stát zaznamenal méně než deset nových případů koronaviru denně.

Po nedělní půlnoci se budou moci obyvatelé pětimilionové metropole Melbourne vzdálit až 25 kilometrů od svého bydliště. Dosud to bylo pět kilometrů. Premiér Daniel Andrews, ale ohlásil, že policie bude i nadále kontrolovat, zda se lidé příliš nevzdalují od svého bydliště. "Chceme, aby obyvatelé Melbourne zůstali v Melbourne," uvedl.

S uvolněním bude také zrušeno opatření, které omezovalo délku venkovních aktivit na dvě hodiny denně. Od nedělní půlnoci budou obyvatelé města moci trávit čas venku bez omezení. Rozvolnění se dotkne i omezení sociálních kontaktů, které zakazovalo styk mezi členy různých domácností.

Uvolnění se bude týkat i ekonomiky. Svůj provoz mohou obnovit kadeřnictví či bazény. Bary a restaurace se mají v Melbourne opět otevřít až 1. listopadu, což u podnikatelů v gastronomii vzbudilo nevoli.

Sedmimilionový stát Viktorie se stal největším ohniskem nákazy koronavirem v celé Austrálii. Na tento stát připadá zhruba 90 procent 904 úmrtí, k nimž v Austrálii došlo v souvislosti s nemocí covid-19. Od začátku epidemie se v Austrálii nakazilo koronavirem 27.400 lidí, z nichž 20.000 případů nákazy připadá na stát Viktorie.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stíhačky USA opět zaútočily na hnutí Tálibán, pět radikálů zabito

26.10.2020 14:36 Americké vojenské letectvo v neděli bombardovalo povstalce z hnutí Tálibán. Uvedl to dnes podle…

Na Filipínách se po tajfunu Molave pohřešuje 12 rybářů, Vietnam chystá…

26.10.2020 12:18 Na Filipínách pohřešují po úderu tajfunu Molave 12 rybářů. Tajfun udeřil v noci z neděle na dnešek…

Pákistán odsoudil šíření nenávisti vůči islámu: Macron schválně provokuje,…

26.10.2020 12:11 Pákistán si dnes předvolal francouzského velvyslance, aby mu sdělil svou nespokojenost s šířením…

Melbourne uvolnění další restrikce. Covid máme pod kontrolou, oznámil…

26.10.2020 10:34 Australské město Melbourne a stát Viktorie čeká od úterní půlnoci další vlna uvolnění…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama