Ministr zdravotnictví Nového Zélandu v karanténě vyrazil na pláž, odvolán nebude

Novozélandský ministr zdravotnictví David Clark vyvezl svou rodinu na pláž, ačkoli v zemi platí karanténa. Později svou chybu veřejně uznal, označil se za idiota a nabídl premiérce Jacindě Ardernové rezignaci.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Vzhledem ke krizi kolem koronaviru ale odvolán nebyl. Je pouze sesazen v rámci vládní hierarchie a přišel o svou druhou funkci, kterou zastával na ministerstvu financí, informoval server BBC.

Nový Zéland vyhlásil zákaz vycházení ve středu 25. března, ale Clark hned následující víkend odvezl rodinu na pláž vzdálenou 20 kilometrů od bydliště. Přiznal se k tomu Ardernové, když byl kritizován za jiný prohřešek. Minulý týden totiž vyjel ve své dodávce, na níž má vlastní fotografii, k cyklistické stezce, kde ho někdo vyfotografoval.

"Lidé se mohou jít ven nadýchat čerstvého vzduchu a pokud je to potřeba odjet i na menší vzdálenost, ale požádali jsme, aby se vyhýbali aktivitám spojeným s větším rizikem zranění. Ministr se tím měl řídit," řekla premiérka.

"V době, kdy po Novozélanďanech požadujeme historické oběti, jsem svůj tým zklamal. Byl jsem idiot a chápu, že se na mě lidé zlobí," řekl ke svým prohřeškům Clark.

Ardernová prohlásila, že za normálních okolností by byl odvolán. V současné době ale nelze dělat zmatek ve zdravotnictví, takže Clark zůstává ministrem.

Za podobný prohřešek v neděli odstoupila šéfka sektoru zdravotnictví skotské vlády Catherine Calderwoodová. Porušila doporučení zdržovat se doma, které sama vydala pro obyvatele, a dva víkendy vyjela do svého venkovského domu.

Omezení platná na Novém Zélandu předpokládají, že lidé zůstanou v karanténě nebo izolaci doma s výjimkou nezbytných přesunů. Pohyb venku je povolen za podmínky, že bude bezpečný. Na Novém Zélandu se koronavirem nakazilo 1160 lidí a jeden člověk tam zemřel.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čína hlásí jen jeden nový případ nákazy koronavirem

03.06.2020 08:28 Pevninská Čína zaznamenala v úterý jen jeden nový případ nákazy koronavirem. Infekce se prokázala u…

Protesty proti rasismu zasáhly celý svět, rostou obavy z šíření koronaviru

02.06.2020 17:38 Aktualizováno Solidaritu s americkými demonstracemi proti policejní brutalitě a rasismu dnes přišly v Sydney…

Ve Wu-chanu otestovány miliony lidí, odhaleno 300 asymptomatických případů…

02.06.2020 17:30 V čínském velkoměstě Wu-chanu, kde se vůbec poprvé na konci minulého roku objevil nový koronavirus,…

V Bangladéši zemřel s covidem-19 první barmský uprchlík

02.06.2020 11:49 Bangladéš dnes ohlásil první úmrtí v souvislosti s covidem-19 mezi barmskými Rohingy, kteří žijí v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy