Musk popřel, že by vozy Tesla sloužily v Číně ke špionáži

Šéf společnosti Tesla Elon Musk popřel spekulace, že vozy této značky by mohly být v Číně používány ke špionáži. Agentura Bloomberg před několika dny informovala o tom, že Tesly nemohou v Číně k vojenským objektům, protože se tamní armáda obává o osud dat, která sbírají kamery těchto aut.

Tesla Model 3
doporučujeme

Musk v sobotu prostřednictvím videohovoru během čínského obchodního fóra řekl, že pokud by se nějaká firma zapojila do špionáže v cizí zemi, "dopady toho by pro ni byly mimořádně zlé". "Pokud by Tesla používala auta ke špionáži v Číně nebo někde jinde, znamenalo by to pro nás konec," citovala ho britská BBC.

Tesla, podobně jako další automobilky, používá několik malých kamer, které jsou zejména vně automobilu. Pomáhají při parkování a při samořízení vozidla. Většina modelů Tesla má i vnitřní kameru nad středním zpětným zrcátkem. Lze ji použít k tomu, aby se zjistilo, zda řidič sleduje silnici, má sluneční brýle anebo se nedívá do klína.

Čína je pro Teslu druhý největší trh na světě. Při budování závodu u Šanghaje, který byl první zahraniční továrnou automobilky, se Tesla, firma sídlící v Kalifornii, těšila podpoře ze strany čínského státu.

BBC uvádí, že kolem přítomnosti velkých amerických firem působících v Číně i kolem působení čínských společností ve Spojených státech panuje napětí. Bývalý americký prezident Donald Trump loni vyhrožoval zákazem čínské platformy TikTok ve Spojených státech kvůli obavám, že data jejích uživatelů by se mohla dostat do rukou čínských úřadů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Indie opět hlásí nejvyšší denní přírůstek na světě

13.04.2021 08:49 Indie dnes ohlásila 161.736 nově potvrzených případů nákazy koronavirem za uplynulých 24 hodin, což…

Svržená barmská vůdkyně Su Ťij si vyslechla další obvinění

12.04.2021 11:00 Bývalá barmská vůdkyně a nositelka Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij čelí dalšímu obvinění z…

Cyklon na západě Austrálie ničil domy, přerušil dodávky elektřiny

12.04.2021 09:52 Desítky tisíc lidí zůstaly bez dodávek elektřiny na západě Austrálie poté, co se tudy v noci na…

Zemětřesení o síle 5,9 stupně v Indonésii zabilo člověka a poškodilo domy

10.04.2021 16:52 Zemětřesení o síle 5,9 stupně dnes v Indonésii zabilo jednoho člověka a poničilo domy v několika…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama