Muž polovinu života trpěl velkými problémy. Lékaři nemohli uvěřit tomu, co našli

Vleklé a chronické obtíže se mohou objevit u každého z nás i bez zjevné příčiny. Občas se ji ale lékařům podaří odhalit, někdy dokonce po desítkách let, a ve výjimečných případech je až k neuvěření. Podobně jako v případě jistého Australana.

Přidejte svůj názor

lékaři, ilustrační fotografie
doporučujeme

British Medical Journal zveřejnil příběh 48letého muže z Austrálie, který dvě desítky let trpěl velkými bolestmi. Trápily ho nejen nekončící infekce nosních dutin, ale i častá a urputná bolest hlavy.

S problémy nakonec skončil v Westmead Hospital v Sydney, kde mu lékaři provedli podrobná vyšetření. Tomu, co našli, ale nemohli sami uvěřit. Muž měl v pravé nosní dírce výrůstek veliký asi dva centimetry. Jak se ale následně ukázalo, neutvořil se přirozeně.

Pod jho povrchem se totiž ukrývalo něco děsivého. Lékaři zjistili, že jde o zarostlou kapsli a marihuanou. Neskrývali zděšení, stejně jako sám pacient, který vůbec nevěděl, jak se něco takového mohlo stát.

Později si však vzpomněl na příhodu z mládí. Před 30 lety strávil nějaký čas ve vězení, do kterého mu jeho tehdejší přítelkyně přinesla marihuanu v malém balonku.

Ten si strčil do nosu, aby jej mohl propašovat na celu, tam ale nastal problém. Balonek byl příliš hluboko a nešel vytáhnout. Muž se smířil s tím, že jej ven nedostane, a po čase na něj zapomněl. Myslel si totiž, že ho tělo samo vyloučí. Jak se ale ukázalo, takhle dutiny nefungují.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Otřesné. Ženu prodali do Číny, domů se vrátila na pokraji smrti

15.12.2019 18:38 Aktualizováno Samíju Davídovou prodala její rodina jako nevěstu do Číny, tam ale strávila pouhé dva měsíce. Když…

Velmi silné zemětřesení zasáhlo Filipíny. Řítily se domy, zahynula malá…

15.12.2019 11:04 Aktualizováno Filipínský ostrov Mindanao dnes postihlo zemětřesení o síle 6,8 stupně. Americká geologická služba…

Počet obětí erupce novozélandské sopky vzrostl, pět turistů je v kritickém…

15.12.2019 09:11 V nemocnici australského Sydney v sobotu zemřel muž zraněný při nedávné erupci sopky na…

Padne správkyně Hongkongu? Číně dochází trpělivost, varují analytici

14.12.2019 12:44 Správkyně Hongkongu Carrie Lamová dnes přijela na čtyřdenní oficiální návštěvu Číny. Je to její…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama