Na lodi v Sydney byl zjištěn koronavirus, 2700 lidí ale už vystoupilo

U tří lidí z výletní lodi Ruby Princess, která zakotvila ve čtvrtek v největším australském městě Sydney, se při testech potvrdila nákaza novým typem koronaviru. Australské úřady se nyní snaží urychleně kontaktovat více než 2700 cestujících, kteří z plavidla v centru Sydney vystoupili.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Austrálie
doporučujeme

Na lodi, jež předtím navštívila Nový Zéland, bylo zhruba 3800 osob, včetně asi 1000 členů posádky. Informoval o tom dnes list The Guardian.

"Máme velké obavy, že tito lidé vystoupili a netušili přitom, že na lodi se vyskytla nemoc COVID-19," uvedl Brad Hazzard, který působí jako ministr zdravotnictví ve státě Nový Jižní Wales, kde Sydney leží.

Podle Hazzarda byl nový koronavirus zjištěn u dvou pasažérů a jednoho člena posádky. Čtvrtý člověk, u kterého bylo podezření na koronavirus, se již vrátil do státu Tasmánie.

zdroj: YouTube

V Austrálii platí nařízení, že všichni Australané, kteří přicestují do země ze zahraničí, musejí na 14 dní povinně do karantény. Pokud pasažéři z Ruby Princess nařízení respektují, jsou nyní v izolaci bez ohledu na to, zda se o případech nákazy z lodi dozvěděli, nebo ne. Cizinci nemají ode dneška vstup do Austrálie kvůli epidemii koronaviru povolený vůbec.

V Austrálii bylo zaznamenáno 785 potvrzených případů nákazy koronavirem, sedm lidí na nemoc COVID-19, kterou virus způsobuje, zemřelo. Australské úřady tento týden zakázaly shromáždění více než stovky lidí v uzavřených prostorách a omezily cestování do lokalit osídlených domorodými obyvateli.

Premiér Scott Morrison řekl, že chce "omezit cesty do odlehlých oblastí obývaných domorodci, aby zabránil rozšíření koronaviru v místech, která jsou vzdálená od nemocnic".

Opatření proti šíření koronaviru ale Austrálie přijímá jen pomalu. V zemi jsou například stále otevřené školy, což mnoho Australanů kritizuje.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Netěsnící respirátory, chybové rychlotesty. Jak je to opravdu s čínskou…

04.04.2020 12:00 Když byla do České republiky dopravena první část ochranných pomůcek z Číny, náklad na letišti…

Počet nově nakažených v Tokiu poprvé překonal 100, většina obchodů je…

04.04.2020 11:53 Aktualizováno Počet nových případů nákazy koronavirem za den v Tokiu poprvé překonal hranici 100. Celkem vláda…

Spor o hranici na moři: Vietnam podal protest Číně kvůli potopení lodi

04.04.2020 10:06 Vietnam podal Pekingu oficiální protest poté, co čínské hlídkové plavidlo potopilo ve sporném…

Čína oznámila 19 nových případů koronaviru, drží se smutek na paměť…

04.04.2020 08:46 Aktualizováno V pevninské Číně v pátek přibylo 19 nových potvrzených případů nákazy koronavirem a čtyři další…

Související:

Právě se děje

Další zprávy