Na lodi v Sydney byl zjištěn koronavirus, 2700 lidí ale už vystoupilo

U tří lidí z výletní lodi Ruby Princess, která zakotvila ve čtvrtek v největším australském městě Sydney, se při testech potvrdila nákaza novým typem koronaviru. Australské úřady se nyní snaží urychleně kontaktovat více než 2700 cestujících, kteří z plavidla v centru Sydney vystoupili.

Austrálie
doporučujeme

Na lodi, jež předtím navštívila Nový Zéland, bylo zhruba 3800 osob, včetně asi 1000 členů posádky. Informoval o tom dnes list The Guardian.

"Máme velké obavy, že tito lidé vystoupili a netušili přitom, že na lodi se vyskytla nemoc COVID-19," uvedl Brad Hazzard, který působí jako ministr zdravotnictví ve státě Nový Jižní Wales, kde Sydney leží.

Podle Hazzarda byl nový koronavirus zjištěn u dvou pasažérů a jednoho člena posádky. Čtvrtý člověk, u kterého bylo podezření na koronavirus, se již vrátil do státu Tasmánie.

zdroj: YouTube

V Austrálii platí nařízení, že všichni Australané, kteří přicestují do země ze zahraničí, musejí na 14 dní povinně do karantény. Pokud pasažéři z Ruby Princess nařízení respektují, jsou nyní v izolaci bez ohledu na to, zda se o případech nákazy z lodi dozvěděli, nebo ne. Cizinci nemají ode dneška vstup do Austrálie kvůli epidemii koronaviru povolený vůbec.

V Austrálii bylo zaznamenáno 785 potvrzených případů nákazy koronavirem, sedm lidí na nemoc COVID-19, kterou virus způsobuje, zemřelo. Australské úřady tento týden zakázaly shromáždění více než stovky lidí v uzavřených prostorách a omezily cestování do lokalit osídlených domorodými obyvateli.

Premiér Scott Morrison řekl, že chce "omezit cesty do odlehlých oblastí obývaných domorodci, aby zabránil rozšíření koronaviru v místech, která jsou vzdálená od nemocnic".

Opatření proti šíření koronaviru ale Austrálie přijímá jen pomalu. V zemi jsou například stále otevřené školy, což mnoho Australanů kritizuje.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čína terčem posměchu. Vojenské PR video využilo záběry z hollywoodských…

22.09.2020 08:23 Vlnu posměchu si vysloužilo čínské vojenské propagandistické video, ve kterém se objevily záběry z…

V Indii se zřítil třípatrový dům. Nejméně 13 mrtvých, lidé jsou uvězněni…

21.09.2020 16:57 Aktualizováno Nejméně 13 lidí přišlo v západní Indii o život, když se tam dnes brzy ráno zřítila třípatrová…

Čína ztratí přístup ke klíčové stanici pro vesmírné aktivity. Kvůli…

21.09.2020 13:52 Švédská státní společnost SSC neprodlouží Číně smlouvu na využívání klíčové pozemské stanice v…

Nový Zéland zrušil opatření proti covidu, výjimkou je Auckland

21.09.2020 12:19 Premiérka Nového Zélandu Jacinda Ardernová dnes oznámila, že v zemi od půlnoci přestanou platit…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama