Na nákazu Covid-19 zemřelo v Číně dalších 97 lidí. Situace zůstává vážná, přiznal prezident Si

Nemoci způsobené novým koronavirem podlehlo v pevninské Číně již celkem 2442 lidí. Během soboty jich zemřelo dalších 97, oproti pátečním 109. Prezident Si Ťin-pching označil situaci stále za složitou. Čína se podle něj ocitla v nejnaléhavější zdravotní pohotovosti od roku 1949.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Na nákazu koronavirem zemřelo v pevninské Číně dalších 97 lidí
doporučujeme

Na přítomnost koronaviru bylo v sobotu pozitivně testováno 648 lidí, což je výrazný nárůst v porovnání s 397 během pátku. Celkově se novým koronavirem nakazilo už 76.936 osob. Zvýšení počtu nakažených zaznamenala i Jižní Korea, která má po Číně nejvíce infikovaných, počet nemocných i zemřelých stoupá také v Íránu.

Epicentrum epidemie, provincie Chu-pej, nahlásila za sobotu nárůst počtu nových případů, avšak mírně nižší počet nových úmrtí. Počet nových nemocných stoupl o 630 z pátečních 366. Počet mrtvých zde činil v sobotu 96, zatímco ve pátek to bylo 106. Celkem v provincii Chu-pej zemřelo již 2346 lidí a celkový počet nakažených tam byl k sobotě 64.084.

Údaje svědčí podle čínských úřadů o tom, že se nákazu daří udržet v hranicích provincie Chu-pej. Ze sobotních 648 nových případů jich pouze 18 bylo zjištěno mimo tuto správní oblast, což je nejméně od chvíle, kdy začala být data před měsícem zveřejňována.

Prezident Si prohlásil, že přijatá opatření jsou účinná, ale boj proti koronaviru je stále v kritickém stadiu. "Situace zůstává vážná a složitá," citovala prezidenta státní televize. Připustil, že nákaza bude mít značný dopad na hospodářství i společnost. Vláda podle jeho slov znásobí opatření, která pomohou dosáhnout ekonomických i společenských cílů pro letošní rok. Peking chce zachovat obezřetnou monetární politiku a zavést postupné snižování daní, aby pomohl malým firmám vypořádat se s potížemi.

Obavy zdravotníků po celém světě nicméně vzbuzuje nárůst počtu nakažených za hranicemi Číny. Další infikované dnes zaznamenala Jižní Korea. Celkově se tu nakazilo nemocí COVID-19, kterou nový typ koronaviru způsobuje, už 602 lidí. Země současně hlásí už šestého zemřelého, přes 6000 lidí je nyní v karanténě.

Více než polovina nových případů Jižní Koreji má podle úřadů spojitost s jedním kostelem v nejhůře zasaženém dvouapůlmilionovém městě Tegu. jednou obětí je 61letá členka této farnosti, která se účastnila bohoslužeb a minulý týden byla na nový koronavirus pozitivně testována.

Církve již dříve nařídily věřícím, aby nenavštěvovali svatostánky a zakázána byla některá hromadná shromáždění. V pátek zůstaly uzavřeny školy a vláda prohlásila Tegu a část jeho okolí zvláštní střeženou zónou. Městské centrum je podle agentury AP téměř liduprázdné, mnoho podniků raději zůstalo zavřených.

Znepokojivý je vývoj v Itálii, kde na nemoc způsobenou novým koronavirem zemřeli již dva lidé a více než 100 lidí se jich nakazilo

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čínský Wu-chan se po dlouhých měsících otevřel světu. Do města přijel vlak

28.03.2020 11:53 Čínské velkoměsto Wu-chan, kde se na konci loňského roku poprvé objevil nový typ koronaviru, se…

Čína hlásí 54 nových případů koronaviru

28.03.2020 08:59 Pevninská Čína zaznamenala v pátek 54 nových případů nákazy koronavirem, což je o jeden méně než ve…

Hongkong má rekordní růst nakažených, více než pevninská Čína

27.03.2020 16:08 Aktualizováno Hongkong dnes ohlásil dalších 65 nakažených koronavirem, což je zatím největší zaznamenaný denní…

Čína neoznamuje reálné údaje o koronaviru. Existuje skrytá infekce,…

27.03.2020 12:09 Přestože čínská vláda již delší dobu potvrzuje poměrně nízká čísla nově infikovaných koronavirem na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama