Nedodržujete rozestup? Filipínská policie bude lidi trestat výpraskem holí

Filipínská policie pohrozila, že bude trestat výpraskem rákoskou obyvatele, kteří porušují pravidla společenského odstupu nařízená kvůli šíření pandemie covidu-19. Filipíny se snaží zabránit dalšímu šíření nákazy o vánočním období, napsal dnes zpravodajský server The Guardian.

Rodrigo Duterte
doporučujeme

Filipíny patří k zemím, kde přípravy na Vánoce začínají velmi brzy - už počátkem září - a lidé tak už několikátý měsíc navzdory pandemii zaplňují obchody a nákupní střediska.

Policejní generál Cesar Binag, velitel protikoronavirových zásahových sil, na tiskové konferenci řekl, že policisté a vojáci budou na veřejných místech v hlavním městě Manile nosit na hlídky metr dlouhé ratanové hole, aby s jejich pomocí měřili sociální odstup.

"Pokud bude někdo tvrdohlavý, mohou je použít i k výprasku," dodal Binag s tím, že se hlídky zaměří na vysoce frekventované oblasti, jako jsou dopravní uzly či veřejná tržiště.

Plán pravděpodobně vyvolá kritiku ochránců lidských práv, kteří už poukazují na příliš tvrdý přístup filipínské vlády k pandemii. Úřady od března zadržely, varovaly a potrestaly zhruba 700.000 lidí za takové přestupky, jako je ignorování společenských rozestupů či nenošení roušky.

Prezident Rodrigo Duterte zavedl v polovině března jednu z nejpřísnějších uzávěr na světě. Částečně zrušena byla v červnu, aby se mohla vzpamatovat filipínská ekonomika. Na svátky vláda zakázala vánoční večírky, rodinná setkání a zpívání koled před domy.

Filipíny zaznamenaly 436.000 nakažených a zhruba 8500 úmrtí pacientů s covidem-19, což je druhý nejvyšší počet v jihovýchodní Asii hned po Indonésii. Na Filipínách žije 108 miliónů obyvatel.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tisk: V japonské vládě panuje shoda na nutnosti zrušit olympiádu. Zrušení…

22.01.2021 05:50 Japonská vláda došla v soukromých jednáních k závěru, že kvůli koronaviru bude nutné zrušit…

V Indii zasáhl požár továrnu největšího světového výrobce vakcín

21.01.2021 16:40 Nejméně pět lidských životů si dnes vyžádal mohutný požár v rozestavěné budově firmy Serum…

Peking zesílil opatření, počet nakažených roste

20.01.2021 09:27 Čínské hlavní město dnes oznámilo, že prověří všechny jednotlivce, kteří přijeli do Pekingu ze…

Zakladatel Alibaby Jack Ma se prý ukázal na veřejnosti

20.01.2021 09:00 Aktualizováno Zakladatel čínské internetové společnosti Alibaba Jack Ma se poprvé od loňského října ukázal na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama