Nejmenší děti v rouškách? Je to hazard s jejich zdravím, varují lékaři

V řadě zemí po celém světě se řeší, kdo by měl dostat výjimku z nošení roušek. Podle japonských lékařů by to měly být nejmenší děti. V jejich případě jde totiž o zcela zbytečný hazard se zdravím. Co by se mohlo stát?

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Lékaři v Japonsku varují před skrytým nebezpečím obličejových masek u malých dětí, které jsou v současné sobě doporučovány napříč zeměmi celého světa. „Masky mohou ztěžovat dýchání, převážně u kojenců, kteří mají úzké průchody vzduchu,“ uvedla ve svém prohlášení japonská pediatrická asociace a dodala, že děti do 2 let by masky neměli vůbec používat, uvedl web Business Insider.

K nošení ochranných obličejových masek se přidává čím dál více zemí světa, protože se předpokládá, že se rapidně sníží šíření viru SARS-CoV-2. Například ve Velké Británii musí nosit lidé masky v uzavřených prostorech, kde není možné dodržovat sociální distancování. Připojily se i USA, kde je ale zcela na uvážení občanů, jestli si masku vezmou.

Lékaři v Japonku nabádají, aby děti do 2 let měli výjimku. Problémy s dýcháním u dětí do 2 let mohou zatížit jejich srdce, vést k přehřátí a následně k úpalu. Děti jsou převážně infikovány rodinnými příslušníky, jen velmi málo závažných případů bylo detekováno ve školkách nebo školách, kde jsou ochranné obličejové masky potřebné.

Japonsko v současné době zrušilo mimořádný stav v Tokiu a ve čtyřech dalších oblastech. V současné době čítá 16 581 pozitivních na covid-19 a 830 úmrtí a díky rychlé reakci na pandemii si vysloužilo chválu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Japonec obviněný z devíti vražd stanul před soudem, oběti si vybíral na…

30.09.2020 16:28 V Tokiu začal soud s mužem obviněným z vraždy devíti osob. Informuje o tom dnes agentura AFP. Podle…

Za zbourání Báburovy mešity trest nepadl, indický soud vynesl kontroverzní…

30.09.2020 13:04 Soud v indickém státě Uttarpradéš nepravomocně osvobodil všech 32 osob obžalovaných z násilné…

Náklonnost je u konce. Analytik rozebral vztah Trumpa s Kimem

30.09.2020 00:01 NÁZOR - "Ať šlo o cokoliv, zjevně to skončilo," konstatuje Joshua Fitt v komentáři pro server…

Zabitý úředník chtěl možná zběhnout do KLDR, jeho bratr to popírá

29.09.2020 15:44 Jihokorejský úředník, kterého minulý týden zabila na námořní hranici severokorejská hlídka, měl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama