Nejmenší děti v rouškách? Je to hazard s jejich zdravím, varují lékaři

V řadě zemí po celém světě se řeší, kdo by měl dostat výjimku z nošení roušek. Podle japonských lékařů by to měly být nejmenší děti. V jejich případě jde totiž o zcela zbytečný hazard se zdravím. Co by se mohlo stát?

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Lékaři v Japonsku varují před skrytým nebezpečím obličejových masek u malých dětí, které jsou v současné sobě doporučovány napříč zeměmi celého světa. „Masky mohou ztěžovat dýchání, převážně u kojenců, kteří mají úzké průchody vzduchu,“ uvedla ve svém prohlášení japonská pediatrická asociace a dodala, že děti do 2 let by masky neměli vůbec používat, uvedl web Business Insider.

K nošení ochranných obličejových masek se přidává čím dál více zemí světa, protože se předpokládá, že se rapidně sníží šíření viru SARS-CoV-2. Například ve Velké Británii musí nosit lidé masky v uzavřených prostorech, kde není možné dodržovat sociální distancování. Připojily se i USA, kde je ale zcela na uvážení občanů, jestli si masku vezmou.

Lékaři v Japonku nabádají, aby děti do 2 let měli výjimku. Problémy s dýcháním u dětí do 2 let mohou zatížit jejich srdce, vést k přehřátí a následně k úpalu. Děti jsou převážně infikovány rodinnými příslušníky, jen velmi málo závažných případů bylo detekováno ve školkách nebo školách, kde jsou ochranné obličejové masky potřebné.

Japonsko v současné době zrušilo mimořádný stav v Tokiu a ve čtyřech dalších oblastech. V současné době čítá 16 581 pozitivních na covid-19 a 830 úmrtí a díky rychlé reakci na pandemii si vysloužilo chválu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidé očkovaní proti covidu-19 se mohou najíst levněji, nabízí dubajské…

25.01.2021 13:28 Tři dubajské restaurace nabízejí menu se slevou lidem, kteří prokážou, že se nechali naočkovat…

Roušky odhozené v přírodě mohou být nebezpečné pro zvířata, varují ochránci

25.01.2021 08:26 Jednorázové roušky pomáhají zachraňovat životy lidí, když je chrání před koronavirem. Mohou být ale…

Záchranáři v Číně vysvobodili polovinu ze zavalených horníků

24.01.2021 09:32 Záchranářům na východě Číny se dnes podařilo vysvobodit 11 horníků, které před dvěma týdny v dole…

Wu-chan rok po uzávěře. Život v epicentru pandemie se vrátil k normálu

23.01.2021 09:18 Čínský Wu-chan si dnes připomíná rok od chvíle, kdy úřady jedenáctimilionové město uzavřely kvůli…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama