Nový Jižní Wales zažívá peklo: S požáry bojuje 1500 hasičů a má být ještě hůř

Australský stát Nový Jižní Wales na jihovýchodě země dnes kvůli požárům vyhlásil stav ohrožení. Ministr policie a krizových služeb v tomto svazovém státě David Elliott podle agentury AP varoval, že požáry mohou tento týden přerůst do nejnebezpečnějšího stavu, jakému kdy Nový Jižní Wales čelil.

Přidejte svůj názor

Požár
doporučujeme

Plameny si v Novém Jižním Walesu dosud vyžádaly tři mrtvé a od pátku zničily přes 150 domů a skoro 10.000 kilometrů čtverečních. Kvůli popáleninám a dalším zraněním souvisejících s ohněm muselo vyhledat ošetření více než sto lidí včetně 20 hasičů.

Ve státě zuří nejméně 60 požárů, se kterými bojuje 1500 hasičů. S hasicími pracemi pomáhají vedle dobrovolníků také vojáci. Úřady varují, že podmínky pro šíření požárů budou v úterý ještě příhodnější.

zdroj: YouTube

Vláda Nového Jižního Walesu v této souvislosti oznámila, že v úterý kvůli hrozbě požárů zůstane zavřeno na 370 škol. Premiérka státu Gladys Berejiklianová k vyhlášenému stavu nouze poznamenala, že je to poprvé od roku 2013, kdy se regionální vláda k tomuto mimořádnému opatření odhodlala. Tehdy to bylo rovněž kvůli požáru.

Austrálii na jaře a v létě trápí požáry pravidelně. Letos jsou ale početnější, ničivější a začaly po nezvykle teplé a suché zimě dříve než obvykle. Krizový stav v Austrálii vyvolal podle AP debaty, zda země činí dostatek opatření proti klimatickým změnám.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Barma se bouří. Nechce, aby soud OSN projednával obvinění z genocidy

12.12.2019 20:36 Mezinárodní soudní dvůr OSN by neměl dále projednávat obžalobu Barmy z genocidy etnika Rohingů.…

USA a Čína pohrozily KLDR. Jednání Rady bezpečnosti OSN bylo vyhrocené

12.12.2019 15:54 Aktualizováno Severokorejský program raketových testů je kontraproduktivní a může zavřít dveře k jednání o míru.…

Vězni svědomí. Zemanova oblíbená Čína postavila na násilném odebírání…

12.12.2019 12:14 Komunistická Čína nadále obchoduje s orgány politických a náboženských vězňů. China Tribunal,…

Po erupci sopky zůstala na ostrůvku mrtvá těla, odvoz bude nebezpečný

12.12.2019 09:19 Novozélandská policie se v pátek ráno pokusí z ostrůvku White Island odvézt těla obětí pondělní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama