Nový Jižní Wales zažívá peklo: S požáry bojuje 1500 hasičů a má být ještě hůř

Australský stát Nový Jižní Wales na jihovýchodě země dnes kvůli požárům vyhlásil stav ohrožení. Ministr policie a krizových služeb v tomto svazovém státě David Elliott podle agentury AP varoval, že požáry mohou tento týden přerůst do nejnebezpečnějšího stavu, jakému kdy Nový Jižní Wales čelil.

Požár
doporučujeme

Plameny si v Novém Jižním Walesu dosud vyžádaly tři mrtvé a od pátku zničily přes 150 domů a skoro 10.000 kilometrů čtverečních. Kvůli popáleninám a dalším zraněním souvisejících s ohněm muselo vyhledat ošetření více než sto lidí včetně 20 hasičů.

Ve státě zuří nejméně 60 požárů, se kterými bojuje 1500 hasičů. S hasicími pracemi pomáhají vedle dobrovolníků také vojáci. Úřady varují, že podmínky pro šíření požárů budou v úterý ještě příhodnější.

zdroj: YouTube

Vláda Nového Jižního Walesu v této souvislosti oznámila, že v úterý kvůli hrozbě požárů zůstane zavřeno na 370 škol. Premiérka státu Gladys Berejiklianová k vyhlášenému stavu nouze poznamenala, že je to poprvé od roku 2013, kdy se regionální vláda k tomuto mimořádnému opatření odhodlala. Tehdy to bylo rovněž kvůli požáru.

Austrálii na jaře a v létě trápí požáry pravidelně. Letos jsou ale početnější, ničivější a začaly po nezvykle teplé a suché zimě dříve než obvykle. Krizový stav v Austrálii vyvolal podle AP debaty, zda země činí dostatek opatření proti klimatickým změnám.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Izrael a Súdán se dohodly na normalizaci vzájemných vztahů, oznámil Trump

23.10.2020 20:36 Aktualizováno Izrael se dohodl se Súdánem na normalizaci vzájemných diplomatických vztahů. Podle agentury Reuters…

Soul zkoumá úmrtí lidí, kteří zemřeli po očkování proti chřipce

23.10.2020 19:49 Jihokorejský vládní zdravotní úřad dnes zopakoval, že bude pokračovat v rozsáhlém programu očkování…

Trumpův výrok o špinavém vzduchu vyvolal v Indii bouři

23.10.2020 18:20 Čtvrteční výrok amerického prezidenta Donalda Trumpa o "nechutně špinavém" vzduchu v Indii způsobil…

Greenpeace varuje: Voda z Fukušimy vypuštěná do oceánu může poškodit…

23.10.2020 14:25 Voda z atomové elektrárny v japonské Fukušimě, kterou chce Japonsko vypouštět do moře, může…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama