Nový Zéland se po roce otevře světu. Epidemie polevila

Nový Zéland dnes oznámil, že po téměř roce opět začne přijímat přistěhovalce, první se do země dostanou už tento měsíc. Ostrovní stát zavřel své hranice, aby se chránil před epidemií koronaviru, která jej nakonec zasáhla jen velmi mírně. V zemi se čtyřmi miliony obyvatel se celkem nakazily jen necelé dva tisíce lidí, zemřelo jich 25, napsala agentura Reuters.

Auckland
doporučujeme

"Se zavedenými zdravotními postupy a bezpečnými cestami jsme připraveni přivítat malé skupiny uprchlických rodin jako obyvatele Nového Zélandu, v zemi, kde začnou svůj nový život," uvedla Fiona Whiteridgeová z úřadu pro imigraci.

Skupina 35 migrantů přijede už v únoru, do konce června země čeká přibližně 210 uprchlíků. Po příjezdu všichni musí do čtrnáctidenní karantény ve státem vybraném zařízení.

Vláda premiérky Jacindy Ardernové v prvním funkčním období zvýšila limit pro počet přistěhovalců z 1000 na 1500 s platností od července 2020. Příchody do země byly ale zcela zastaveny v březnu 2020 se začátkem pandemie. Právo přistěhovat se do země měla za poslední rok jen hrstka opravdu závažných případů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Při protestech v Barmě dnes zemřelo 38 lidí. Zatýkají se novináři, mezi…

03.03.2021 19:57 Na několika místech Barmy při dnešních protestech proti únorovému vojenskému puči zemřelo 38 lidí.…

Olympijské hry v Tokiu zřejmě budou, ale bez diváků ze zahraničí

03.03.2021 16:12 Aktualizováno Japonská vláda s největší pravděpodobností neumožní zahraničním fanouškům přicestovat na olympijské…

Odpůrci arménského premiéra vtrhli do sídla vlády

01.03.2021 11:36 Dav odpůrců arménského premiéra Nikola Pašinjana dnes vtrhl do vládní budovy v centru Jerevanu,…

Filipíny zahájily očkování, dodávky i zájem jsou nejisté

01.03.2021 09:35 Filipíny dnes zahájily program vakcinace proti covidu-19, v jehož rámci mají být nejprve očkováni…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama