Obří vlna převrátila nákladní loď s dobytkem, patrně přežil jen jeden člen posádky

Japonští záchranáři vytáhli z moře druhého muže ze ztroskotané nákladní lodi vezoucí okolo 6000 kusů dobytka, kterou ve středu převrátilo vlnobití způsobené tajfunem Maysak. Po převozu do nemocnice byl prohlášen za mrtvého, napsala agentura AP. V záchranné operaci dnes pokračovali čtyři lodě, letadlo i potápěči.

Lodní havárie, ilustrační foto
doporučujeme

Muže záchranáři našli v bezvědomí a plovoucího obličejem dolů zhruba 120 kilometrů severozápadně od ostrova Amami Ošima ve Východočínském moři. Není jasné, jaké je národnosti nebo jakou pozici na lodi zastával, uvedl mluvčí regionální pobřežní stráže Takahiro Jamada.

Záchranáři podle něj zahlédli i několik utonulých kusů dobytka, z japonské pevniny však nejsou hlášeny žádné vyplavené mršiny.

Plavidlo Gulf Livestock 1 vyplulo z Nového Zélandu 14. srpna a mělo namířeno do Číny. Převáželo 5867 kusů dobytka, posádku tvořilo 39 Filipínců, dva Novozélanďané a dva Australané.

Loď plující pod panamskou vlajkou ve středu vyslala nouzový signál v blízkosti západního pobřeží ostrova Amami Ošima poté, co tajfun Maysak do oblasti přinesl silný vítr a rozbouřil moře.

Japonská pobřežní stráž ve středu zachránila jednoho člena posádky, 45letého prvního důstojníka Sarena Edvardoa z Filipín. Podle něj plavidlo přišlo o jeden z motorů a následně jej převrátila velká vlna.

"Děkuji vám, opravdu vám děkuji," řekl podle BBC Sareno záchranářům, kteří ho dopravili na větší loď. "Jsem jediný (zachráněný)? Nikdo jiný?" ptal se. "Je mi to moc líto ... Mám štěstí," dodal.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Blíží se bouře, varuje vědec. Upozornil na veřejností opomíjený faktor…

19.01.2021 00:01 NÁZOR - Někteří lidé po podání vakcíny proti koronaviru zemřou, i kdyby byla stoprocentně bezpečná,…

Emirates začaly zaměstnancům nabízet očkování

18.01.2021 15:52 Dubajská letecká společnost Emirates dnes začala svým zaměstnancům nabízet očkování. Přednost mají…

V Číně přibývá případů koronaviru, už šestý den je jich přes 100 za den

18.01.2021 10:38 Už šestý den po sobě ohlásila Čína více než 100 nových případů nákazy koonavirem denně. Šíření viru…

Dědic Samsungu I Če-jong se vrátí do vězení, dostal dva a půl roku za…

18.01.2021 07:46 Na dva a půl roku se vrátí do vězení dědic jihokorejského konglomerátu Samsung Electronics I Če…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama