Ohnisko koronaviru v Danangu: Covid-19 se šíří do dalších vietnamských měst

Vietnam registruje nové případy nákazy koronavirem ve dvou největších městech Hanoj a Ho Či Minovo město a v několika provinciích v centrální části země.

Danang, ilustrační foto
doporučujeme

Dnes to podle agentury Reuters oznámila vietnamská státní televize VTV. Infekce souvisí s ohniskem v přímořském městě Danang, odkud se vláda po výskytu koronaviru rozhodla evakuovat desítky tisíc lidí. Šíření nákazy teď hrozí každému městu a provincii ve Vietnamu, uvedl premiér Nguyen Xuan Phuc.

Nynější vlna se podle předsedy vlády liší od druhé vlny infekcí, se kterou se Vietnam potýkal v březnu. Phuc své spoluobčany vyzval, aby byli ostražití.

Vietnamu se i přes společné hranice s Čínou mimo jiné díky centralizovanému programu karantény podařilo udržet počet potvrzených případů nákazy relativně nízko: nyní eviduje 450 nakažených. Země s více než 95 miliony obyvatel nezaznamenala v souvislosti s koronavirem žádná úmrtí a za poslední měsíce neregistrovala žádný lokální přenos infekce.

Minulý týden se však objevilo prvních několik případů v nemocnici v Danangu, který si pro svou dovolenou vybralo velké množství domácích turistů. Vietnamská vláda o víkendu nařídila tamním 1,1 milionu obyvatel dodržovat karanténní opatření a uzavřít všechny obchody a podniky, s výjimkou těch nezbytných. V úterý kabinet rozhodl město na dva týdny uzavřít a zrušil veškerou veřejnou dopravu včetně letů.

Danang od minulého týdne potvrdil nejméně 30 případů nákazy. Zatím není jasné, odkud a jak se koronavirus ve městě začal šířit, u jednoho z pacientů se však první příznaky objevily již 26. června, uvedlo vietnamské ministerstvo zdravotnictví.

zdroj: YouTube

Podle odhadů vietnamského kabinetu se před uzávěrou do Ho Či Minova Města vrátilo okolo 18.000 turistů. Úřady v metropoli Hanoj dříve uvedly, že se z Danangu do metropole vrátí okolo 15.000 až 20.000 lidí.

Vietnamské ministerstvo zdravotnictví potvrdilo, že minimálně tři případy v Ho Či Minově Městě a jeden z centrálního Vietnamu souvisí s ohniskem v Danangu.

Podle vietnamských vědců je nynější varianta viru SARS-CoV-2 více nakažlivá než ty předchozí, stejný typ lékaři pozorovali i u pacientů v Bangladéši, Británii či Irsku.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Melbourne dál zpřísňuje karanténu, nová opatření se dotknou stovek tisíc…

03.08.2020 14:27 Druhé největší australské město Melbourne, ve kterém již kvůli šíření koronaviru platí přísné…

Přepadení věznice: V Afghánistánu pokračují boje s islamisty, řada mrtvých…

03.08.2020 10:37 Aktualizováno Při střetu afghánských složek s ozbrojenci z teroristické organizace Islámský stát u věznice na…

Problém nepředstavují pouze Kimovy rakety, míní historik

03.08.2020 00:01 NÁZOR - Zatímco se Jižní Korea zabývá reakcí na stále sofistikovanější severokorejský raketový…

"Mučil mě a tvrdil že nejsem člověk." Čínský režim týrá ženy a nezletilé…

02.08.2020 22:07 Aktualizováno Čína tvrdě potlačuje ujgurskou kulturu a pomocí komunistické propagandy se turkické etnikum střední…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama