Olympiáda v roce 2021 bude jiná. Může se výrazně zjednodušit

Tokijská guvernérka Juriko Koikeová uvedla, že olympijské hry odložené na příští rok budou muset být kvůli následkům pandemie koronaviru "zjednodušené". Organizátoři už podle ní debatují o plánovaných změnách oproti tradičnímu způsobu pořádání her.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Deník Jomiuri s odkazem na zdroje z vlády a organizačního výboru napsal, že jedním z opatření by mohlo být povinné testování na koronavirus metodou PCR nejen pro sportovce a členy výprav, ale i pro diváky. Omezen by také mohl být pohyb sportovců v olympijské vesnici či počet diváků na sportovištích.

Tokijská guvernérka detaily nekomentovala, ale uvedla, že tyto debaty jsou potřebné. "Pořádání olympijských a paralympijských her bude vyžadovat podporu a pochopení tokijských a japonských občanů. Proto musíme zracionalizovat, co se zracionalizovat dá, a zjednodušit, co se dá zjednodušit," řekla Koikeová.

V květnu člen koordinační komise Mezinárodního olympijského výboru John Coates varoval, že v případě setrvalé hrozby koronavirové nákazy budou muset být tokijské hry hodně jiné než obvykle.

Olympijské hry byly odloženy z letošního léta na 23. července až 8. srpna příštího roku. Je to nejzazší termín, odklad o další rok už možný není.

Novým typem koronaviru se nakazilo více než 6,4 milionu lidí na světě a zhruba 380 tisíc s ním zemřelo. V Japonsku hlásili 17 tisíc nakažených a 900 úmrtí.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Horníky v Barmě spláchla vlna bahna, přes 160 mrtvých

02.07.2020 17:39 Aktualizováno Více než 160 lidí zahynulo při sesuvu půdy v jadeitovém dole na severu Barmy. S odvoláním na místní…

Hongkongská krize nabírá na síle. Čína pohrozila Británii

02.07.2020 14:12 Čína dnes pohrozila Británii zavedením protiopatření kvůli sporu ohledně čínského bezpečnostního…

Počet nakažených v Indii přesáhl 600 tisíc, pandemie covid-19 sílí v Tokiu

02.07.2020 12:46 Aktualizováno Počet potvrzených případů nákazy v Indii překonal hranici 600.000, opatření, která mají omezit…

Herec Geoffrey Rush dostane vysoké odškodné. Vydavatelství o něm šířilo…

02.07.2020 08:55 Australské vydavatelství Nationwide News Ruperta Murdocha prohrálo odvolací soud v případu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy